Pozvánka na výlet – elektrárna Dlouhé stráně

panorama-1543638_640

Pojeďte s portálem pro rodiče s dětmi, http://www.jdemven.cz, na výlet! Máme pro Vás tip na víkend nebo volný den, který si můžete užít u nás doma. A věřte, že na své si zde přijdou nejen děti, ale i rodiče. Respektive všichni technicky zaměření tatínci.

Vydáme se totiž za jedním ze 7 divů Česka, konkrétně na vodní elektrárnu Dlouhé stráně. Najdete ji v Jeseníkách. Je to třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě! Exkurze jsou tu možné celý rok, ale vždy po on-line objednání. S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci si ale dopředu ještě zjistěte, zda je při prohlídce nutné mít roušky či nikoli.

Při prohlídce samotné se můžete těšit na technologické provozy v podzemních prostorách. Největším zážitkem je pak impozantní horní vodní nádrž na hoře Mravenečník ve výši 1350 metrů. Mezi 7 největších divů patří elektrárna Dlouhé stráně už od roku 2005.

Na horní nádrž můžete také vyjet 6-ti sedačkovou lanovkou z lyžařského areálu Kouty. Vystoupíte asi 4,5 km pod nádrží a můžete zvolit cestu po vlastní ose nebo počkat na minibus, který tu jezdí.

Po návštěvě nádrže si můžete spolu s dětmi užít sportovní aktivity v areálu Kouty. Půjčí Vám tu kolo, koloběžku nebo brusle. Děti určitě ocení naučnou stezku Rysí skála, protože na ní potkají skřítky a pohádkové bytosti.

Výlet na Dlouhé stráně, to je den nabitý zážitky uprostřed krásné chráněné krajinné oblasti. Objevte jeden ze sedmi divů Česka, který stojí za výlet do Jeseníků rozhodně stojí.

08_FB_CZ_produktovy_post ovesne_susenkyA protože trasa pochodu nebude zrovna krátká, nezapomeňte do batůžků zabalit chutnou svačinu. Doporučujeme ovesné sušenky od Emca, a to kvůli vysokému podílu vlákniny, díky níž vás sušenky příjemně zasytí. Vybrat si můžete z 5 příchutí – oříšek, čokoláda, kokos, jablko a borůvky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s