DEN DĚTEM V ANEŽSKÉM KLÁŠTEŘE

Ilustrační foto_Anežka LIVE dětemAnežka LIVE je již etablovaná značka, pod kterou si lze představit různorodou škálu aktivit v malebných zahradách i dalších prostorách Anežského kláštera. V průběhu celého léta zde probíhají doprovodné programy pro veřejnost, jejichž účelem je aktivní trávení volného času a umělecké zážitky, například autorská čtení, besedy, workshopy, letní kino, taneční a divadelní představení, lekce jógy či Tai Chi.

Letní série Anežka LIVE zakončí svůj pestrý program dnem, který bude věnovaný dětem. Oficiální zahájení proběhne v sobotu 5. 9. ve 13.00 v Severní zahradě Kláštera sv. Anežky České. Až do 19.00 budou v areálu kláštera a přilehlých zahrad probíhat umělecké dílny se zkušenými lektory Národní galerie Praha, kde si budou moci návštěvníci vyzkoušet sítotisk, malovat na motivy Mikuláše Medka a především prozkoumat Anežský klášter všemi smysly.

Děti se mohou těšit na dvě divadelní představení souboru Anička a letadýlko, akrobatické workshopy pod vedením lektorů z akrobatické skupiny Losers Cirque Company nebo trénink na trampolíně, protáhnout se budou moci na lekcích jógy pro děti spolu se Soňou Zdráhalovou.

Ve spolupráci s knihkupectvím Luxor proběhne autorské čtení z dětské literatury spojené s navazující vlastní kreativní tvorbou.

Přichystán je i speciální praktický kulinářský kurz, kde se děti naučí, jak připravit pizzu nebo vyrobit pravou italskou mozzarellu. Chybět nebude ani cukrová vata a zmrzlina…

Vstup do areálu Anežského kláštera včetně jeho zahrad se sochařským parkem a prohlídkového okruhu, je celoročně volný. Vstupné programu Anežka LIVE je 5. 9. pro veřejnost zdarma.

Bližší informace jsou průběžně doplňovány a aktualizovány na Facebooku a webu NGP.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s