Tip na výlet – Strážnice

mountains-1357465_640

Pojeďte na výlet s volnočasovým portálem pro rodiče s dětmi, http://www.jdemven.cz! Máme pro Vás tip na víkend nebo volný den, který si můžete užít u nás doma.

Vydejme se tentokrát na Slovácko, konkrétně pod svahy Bílých Karpat do města Strážnice, které je známé především vínem a lidovými tradicemi. Děti si tu určitě užijí skanzen nebo zámek a dospělí víno. Vínu samotnému je věnována i část Muzea vesnice jihovýchodní Moravy – uvidíte tu vinohradnické stavby s originálním vnitřním vybavením a vinicí.

Ve střážnickém zámku sídlí Národní ústav lidové kultury, kde budete moci obdivovat více jak 400 exponátů lidových hudebních nástrojů a nahrávek. A to je něco pro zpěváky!

Stezka strážnickými vinohrady je jako dělaná pro pěší i cyklisty. Těšit se můžete na výlet kolem vinných sklepů na kopec Žerotín, kde jsou nádherné vinohrady a hlavně skvělá vyhlídka na celou Strážnici. Děti určitě ocení plavbu na výletní lodi po Baťově kanále. A rozhodně si nenechte ujít rozhlednu a malý skanzen v přírodě, Salaš Travičnou.

Když už mluvíme o přírodě: víte, že stromem Slovácka je oskeruše? Nejvíc stromů jeřábu oskeruše objevíte právě u Strážnice, v Tvarožné Lhotě mají dokonce tyto stromy muzeum.

Výlet do Strážnice spojuje krásnou přírodu, historii a pohodu.

08_FB_CZ_produktovy_post ovesne_susenkyA jelikož vám na čerstvém vzduchu určitě vyhládne, máme pro vás tip na ideální svačinu. Přibalte si do batůžku ořechové tyčinky Emco. Dodají vašemu tělu potřebnou energii a příjemně zasytí. Arašídy, mandle, pistácie, kešu, zkrátka tolik možností, ze kterých si vybere každý. Skvěle chutnají a vejdou se do každé kapsy.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s