Zveme vás na výlet do Třeboně

architecture-3342334_640

Pojeďte na výlet s volnočasovým portálem pro rodiče s dětmi, http://www.jdemven.cz! Máme pro Vás tip na víkend nebo volný den, který si můžete užít u nás doma.

trebon-1910331_640Tentokrát se vydáme na jih. Konkrétně do Třeboně.  Objevování města můžete začít na renesančním zámku, kde na vás čeká třeba alchymistická dílna, zbrojnice nebo unikátní psí kuchyně. Tu ocení zejména všichni milovníci pejsků. V jednom ze zámeckých křídel je povedená expozice Dům přírody Třeboňska, která vás provede zajímavými místy a seznámí se slavnými rybníkáři.

Děti určitě ocení cestu kolem Světa, která nebude trvat déle než několik hodin.  Rybník Svět, jehož rozloha je 201 hektarů můžete obejít jak pěšky, což ocení zejména rodiny s kočárkem a nebo na kole či koloběžce. Sportovně založení jedinci si můžou dát i běžecké kolečko.

Cestou se pak nezapomeňte zastavit u Schwarzenberské hrobky, překrásné novogotické stavby.

Třeboň je vyhlášená nejen díky svým rybníkům, ale také díky rašelinným lázním. Zde můžete po dni plném pohybu relaxovat ve dvou lázeňských domech. Bertiny lázně najdete poblíž historického centra, lázně Aurora zase na břehu rybníka Svět.

Třeboň je tak ideálním startovním bodem různých cyklovýletů pro celou rodinu. Terén je tu příznivý, na kopce tu můžete zapomenout. Stačí jen trochu šlápnout do pedálů a octnete se v kouzelné okolní krajině plné rybníků Třeboňské rybniční soustavy.

08_FB_CZ_produktovy_post ovesne_susenky

Na výlet si rozhodně nezapomeňte sbalit dobrou svačinu, abyste po cestě měli čím doplnit energii. My doporučujeme ovesné sušenky Emco, které budou chutnat celé rodině. Na výběr je z čokoládových, oříškových, kokosových, jablečných a borůvkových. Balení se 6 sušenkami se snadno vejde do batůžku, posilní a příjemně zasytí.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s