Krajové tipy na Vánoce

Dochází Vám napády na Vánoční dobroty. Zkuste naše tipy z jednotlivých krajů.

Tip na Vánoce z Ústeckého kraje

Dlouhá zima a mráz, málo světla a nejasné vyhlídky na příchod jara mohou u mnoha lidí způsobit úbytek energie a dobré nálady. Přirozenou cestou, jak načerpat sílu a udržet si dobré zdraví, je konzumace dostatečného množství ovoce. Sáhněte například po švestkách, které se po Karlu IV. říká Karlátka. Ideální formou na zimu jsou pak ty sušené. Kromě řady prospěšných látek, vitamínů a minerálů obsahují také pektin, který pomáhá tvorbě endorfinu – hormonu dobré nálady. A s úsměvem jde přeci všechno líp! Spolehlivým vodítek při výběru takového ovoce může být značka Regionální potravina.

Do této rodiny patří také farma U Švestkové dráhy, která vznikla v roce 2017 a úzce navazuje na farmářskou a zpracovatelskou činnost provozovanou od roku 2010 Karlou Ščepkovou z Bělušic. Pěstování ovoce a jeho zpracování probíhá v režimu certifikované BIO produkce. Karlátka, sušené švestky z odrůdy JOJO, pocházejí z BIO produkce vlastního sadu nacházejícího se v CHKO Českého středohoří v Bělušicích u Mostu. Švestky jsou ručně načesány, omyty, vytříděny a poté vyskládány na síta. Při sušení se snaží farma co nejvíce přiblížit tzv. RAW FOOD potravině. Ke konci sušení se vytřídí optimálně usušené švestky od těch přesušených nebo nedosušených. Na závěr bez použití konzervantů jsou vakuově zabaleny. Chcete vědět víc? Navštivte web regionalnipotravina.cz nebo si rovnou stáhněte aplikaci.

Tip na Vánoce z Kraje Vysočina

Zemáky, erteple, zemská jablka, grule, okroše nebo bandury. Pod všemi těmito názvy se v různých nářečích skrývají brambory, které již po staletí patří mezi základní pilíře našeho jídelníčku a na něž se bohužel v posledních letech mírně zapomíná. Brambory jsou nejlepším potravinovým koncentrátem na světě a zároveň levným zdrojem energie a nutričně významných látek. Čerpáme z nich asi 14 % pokrmové energie. Jsou bohaté na minerály, vitaminy, bílkoviny a jsou téměř bez tuku. Roční spotřeba brambor v České republice je průměrně 70 kg na osobu.

Firma AUTEX CZ s rodinnou tradicí se dlouhodobě věnuje zemědělské výrobě. S láskou a péčí sobě vlastní obdělává česká pole s cílem zachovat kvalitní potraviny pro budoucí generace. Jejich heslem je „To co dáváme naší půdě, je nám vráceno v lahodné chuti našich brambor.“ Odrůda Adéla, oceněná značkou Regionální potravina Kraje Vysočina, je prověřená tisící mlsných jazýčků dětí ze školních jídelen, vybraných restaurací a gurmánských domácností. Pod hladkou slupkou této české odrůdy mile překvapí sytě žlutá dužina. Varný typ B zaručuje odrůdě možnost univerzálního kuchyňského zpracování a jeho dobrou skladovatelnost. Navštivte web regionalnipotravina.cz nebo si rovnou stáhněte aplikaci.

Tip na Vánoce ze Zlínského kraje

Pivovarnictví patří v naší zemi k významným oborům potravinářského průmyslu s mnohaletou a úspěšnou tradicí. Pivo se odjakživa vařilo i v těch nejmenších městech naší země a používaly se ty nejlepší suroviny, které daný region nabízel. Na nějakou dobu u nás sice byla v převaze masová produkce a malé pivovary zanikaly, ale to se už dávno změnilo. Minipivovary jsou naštěstí opět v kurzu. Odpočiňte si proto od vánočního shonu, navštivte svého lokálního výrobce a zajděte na „jedno“.

Na více než 330letou tradici výroby piva v Jarošově navázala společnost Jarošovský pivovar v roce 2017. Jde o malý průmyslový pivovar, osazený nejmodernějšími technologiemi, ale pivo zde vyráběné vychází z historie Jarošovského piva a léty osvědčených postupů tradiční výroby spodně kvašeného českého ležáku.

Jarošovský Ležák 12%, oceněný značkou Regionální potravina Zlínského kraje, je ukázkou přístupu tohoto pivovaru k českému ležáku. Vaří jej z místní vody, světlého sladu ze sladovny Kroměříž, s trochou karamelového sladu z humnové sladovny Záhlinice. Vařen je dekokčně na dva rmuty s čtvero chmelením. Hlavní kvašení probíhá na spilce s následným dokvašováním v ležáckých tancích při teplotě mezi 1–2°C. Jarošovský Ležák 12% je čtyřikrát chmelený za studena v ležáckém tanku. Silné sladové tělo piva je vyváženo počáteční vyšší hořkostí pozvolně přecházející v jemnou, na patře ulpívající hořkost, doprovázenou vyváženou chmelovou vůní. Chcete vědět víc? Navštivte web regionalnipotravina.cz nebo si rovnou stáhněte aplikaci.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s