Krajové tipy na Vánoce

Tip na Vánoce z Královehradeckého kraje

Jablka patří mezi naše tradiční ovoce a díky svým pozitivním účinkům na lidské zdraví se o nich dokonce někde mluví jako o „kulatých lékárnách“. Obsahují totiž spoustu prospěšných látek, vitamínů a minerálů. Díky pektinu pomohou s detoxikací těla a při hubnutí. Fungují ale také jako prevence cukrovky, onemocnění srdce a cév nebo proti revmatismu. Rozhodně tedy nebude na škodu, když do svého jídelníčku toto ovoce zařadíte. A to v jakékoliv úpravě.

Tradiční úpravou jablek bylo sušení, tak abych se uchovalo ovoce i na zimní měsíce. Dnes už máme sice čerstvé ovoce celoročně, ale křížaly jsou stále oblíbené. Sáhněte rovnou po těch, které nejsou sušeny za použití síry ani jiných konzervantů. Sušené plátky jablek odrůdy TOPAZ pocházející z produkce manželů Frydrychových získaly ocenění Regionální potravin Královehradeckého kraje. Jsou pěstovány v Podkrkonoší a úplně první jabloně zde vysázel na pozemcích v obci Petrovičky v Královéhradeckém kraji v roce 1931 dědeček majitele pana Frydrycha. Od roku 1993 pokračuje v hospodaření na 18 hektarech půdy jeho vnuk Miroslav s manželkou. Kromě jabloní se zabývají také pěstováním slivoní s různou druhovou skladbou a stářím. Od roku 2015 z vlastní produkce jablek lisují mošty a od roku 2016 vyrábí křížaly. Chcete vědět víc? Navštivte web regionalnipotravina.cz nebo si rovnou stáhněte aplikaci.

krizali

Tip na Vánoce z Libereckého kraje

Umíte si představit Vánoce bez lineckého cukroví? A co linecké cukroví bez sladko-nakyslé chutě džemu? Nebo spíše marmelády? Pokud si myslíte, že jde o synonyma, mýlíte se. Od roku 2001 se za marmeládu považuje jen výrobek z citrusů (pomerančů, grepů, mandarinek, limetek apod.) a jejich podíl musí být minimálně 20 %. Naopak džem může obsahovat jeden nebo více druhů ovoce, přičemž jeho minimální obsah je stanoven na 35 %. Pokud džem obsahuje minimálně 45 % ovoce, může nést označení „výběrový“ nebo „extra“.

broskevChcete-li sáhnout po opravdu kvalitním a zároveň originálním výrobku, sledujte pečlivě složení, nebo rovnou sáhněte po výrobcích označených logem Regionální potravina. Držitelem tohoto ocenění je za Liberecký kraj také džem Broskev s mátou, který vyrábí malá rodinná manufaktura Jana Kakose v samém srdci Českého ráje. Sladká kombinace českých broskví s mátou peprnou dodává šťavnatým broskvím svěží vůni. Chcete vědět víc? Navštivte web regionalnipotravina.cz nebo si rovnou stáhněte aplikaci.

Tip na Vánoce z Olomouckého kraje

Při pečení se o Vánocích většina z nás neobejde bez másla. Máslo dodává cukroví a krémům lahodnou a nenapodobitelnou chuť i vůni, na co si ale při jeho výběru dát pozor? Základem pro výrobu kvalitního másla je pouze co nejčerstvější smetana. A čím více mléčného tuku máslo obsahuje, tím lépe. Minimálně by mělo obsahovat 80 %, ale u nás zpravidla má 82 % tuku. Navíc máslo obsahuje celou řadu látek přínosných pro naše tělo. Je bohaté na vitamin D, který příznivě působí na celistvost kostí a posiluje imunitní systém, obsahuje ale i další vitamíny rozpustné v tucích. A, E a K, které mají rovněž pozitivní vliv na imunitu a zdraví celkově.

maslo

Farma Kozí Hrádek se nachází v malé obci Vysoká nad Hustopečemi nad Bečvou, v nejvýchodnějším výběžku Olomouckého kraje, na půl cesty mezi Hranicemi a Valašským Meziříčím. Prioritou této společnosti je návrat k tradičním receptům našich předků. Zvířata chovají pasteveckým způsobem celoročně venku. Nepoužívají umělá krmiva, což se odráží v kvalitě mléka krav a následně také v kvalitě a chuti výsledných produktů. Všechny výrobky zpracovávají ručně, bez chemických konzervantů a umělých barviv.

Čerstvé BIO máslo, s vysokým obsahem tuku min. 83%, je vhodné pro teplou i studenou kuchyni. Máslo vyniká nezaměnitelnou chutí a vůní, vytvarované v tradičních dřevěných formách. Jeho trvanlivost je 14 dnů. Čerstvé máslo se vyrábí přímo v mini-mlékárně na farmě výrobce ze sladké smetany z mléka od krav, které pasou na Vysockých loukách v ekologickém režimu. Chcete vědět víc? Navštivte web regionalnipotravina.cz nebo si rovnou stáhněte aplikaci.

Tip na Vánoce z Plzeňského kraje

Ač mnohým přijde jako krajně exotické jídlo, šneci se u nás připravovali na vánoční stůl už za První republiky a měli na našem území svou tradici. Ta sice vymizela, ale nyní se začíná vracet na naše sváteční stoly.

Malá rodinná firma manželů Jiřího a Jiřiny Studničkových se od roku 2014 zabývá chovem šneka jedlého-kaviárového Helix Aspersa Maxima. Z počátku majitelé šneky chovali pouze kvůli šnečímu kaviáru, ale od července 2018 rozšířili výrobu i o speciality ze šnečího masa. Firma manželů Studničkových dodává šnečí kaviár a šnečí jatýrka do luxusních zahraničních restaurací v Německu a Rakousku. Šnečí jatýrka, oceněné značkou Regionální potravina Plzeňského kraje, jsou opravdovou delikatesou. Zaujmou velice jemnou chutí, která v ústech vyvolá chuť podobnou lískovému oříšku. Zpracování výrobku do finální podoby je velmi pracné, s vysokým podílem přesné ruční práce. Šnečí jatýrka jsou vhodná pro studenou i teplou kuchyni. Nejlepší jsou s kvalitním vínem nebo sektem. Chcete se dozvědět víc? Navštivte web regionalnipotravina.cz nebo si rovnou stáhněte aplikaci.

Tip na Vánoce z Pardubického kraje

Med, jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, pomáhá ničit bakterie a řadu mikroorganismů. Jeho pravidelným užíváním lze účinně předcházet angínám, zánětům průdušek či horních cest dýchacích. Organismus dokáže čistit i od volných radikálů a brání tak vzniku některých druhů rakoviny či předchází civilizačním chorobám (upravuje vysoký krevní tlak, rozšiřuje cévy a posiluje srdce). Obsahuje vitamíny A, B, C, D, K a E a řadu minerálů – vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík či železo. Zárukou kvalitního domácího nefalšovaného medu je značka Regionální potravina. Najděte si producenta přímo z vašeho kraje na regionalnipotravina.cz.

Rodinná firma byla založena na podzim roku 2002 v Moravské Třebové Ivanou Bakrlíkovou na základě rodinné tradice.  O dva roky později vybudovala provozovnu na svém statku v Třebařově. Její otec a oba dva dědové včelařili, v této činnosti pokračuje dodnes také majitelka podniku s dcerou Veronikou. Otec Karel Buben začal vyrábět domácí medovinu, nyní firma vyrábí 8 základních druhů medoviny a k tomu archivní a výběrové řady z dubových sudů. Kromě výroby medoviny je nedílnou součástí i samotné včelaření. V současné době podnik obhospodařuje vlastní včelstva, ve většině případů se jedná o včelu kraňskou, nedávno byl chov rozšířen o včely kmene Vigor.

Hřebečská medovina je přírodní medovina, která je vyráběná řemeslným způsobem ručně.  Je kvašena medem z vlastní produkce výrobce, který pochází z lesů Hřebečského hřbetu a okolí Moravské Třebové a Třebařova. Zpracování a míchání medu nepřesahuje teplotu 40°C. Medovina je ochucená bylinami a kořením, a tím se výrazně liší od ostatních medovin, které jsou dochucený převážně trestí. Ležení této medoviny probíhá na dubových sudech. Chcete vědět víc? Navštivte web regionalnipotravina.cz nebo si rovnou stáhněte aplikaci.

Tip na Vánoce ze Středočeského kraje

Není tomu tak dlouho, kdy bylo sádlo na černé listině všech dietologů a platilo za nezdravou potravinu. Opak je ale pravdou. Většina tuků obsažených v sádle je totiž nejen neškodná, ale i potřebná. Právě esenciální mastné kyseliny pomáhají vstřebávat vitamíny a cholesterol v krvi naopak snižují, pomáhají tak bojovat proti srdečním onemocněním. Ovšem i zde platí, všeho s mírou. Sádlo se dá ovšem použít také ve formě zábalů při onemocnění a kašli. Léčí také popáleniny či atopický ekzém.

Chcete-li mít jistotu, že sáhnete po opravdu kvalitním sádle, hledejte logo Regionální potravina na výrobku. Takové nosí například sádlo od pana Fialy z Milovic. Základem výrobku je sádlo z prasat ze Středočeského kraje. Řemenové sádlo je nakrájeno na kostičky a škvařeno v pánvi. Díky atraktivnímu balení ve skle si sádlo zachovává své lahodné chuťové vlastnosti po celou dobu spotřeby. Lze využít v kuchyni na smažení nebo do těsta. Jako lahůdku lze namazat také sádlo na chléb a posypat jarní cibulkou. Chcete vědět víc? Navštivte web regionalnipotravina.cz nebo si rovnou stáhněte aplikaci.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s