Rádio srdcem pro Život dětem se blíží

kájík srdíčko Lidl

Blížící se koncert Rádio srdcem pro Život dětem, který se koná 7. prosince na Staroměstském náměstí v Praze, je dárkem pro všechny, kterým není lhostejný osud vážně nemocných dětí. Za výrazné podpory rádií Evropy 2 a Frekvence 1 a generálního partnera koncertu společnosti Lidl, si návštěvníci užijí krásné odpoledne a večer, kdy kromě známých zpěváků a kapel zjistí, které firmy darují nemocným dětem šek z významnou finanční částkou a na závěr, kolik peněz v rámci sbírky Srdce dětem ve všech obchodech společnosti Lidl dostane pro nemocné děti o.p.s. Život dětem.  Mezi těmi, kterým Život dětem z té letošní sbírky pomůže, bude i malá Adrianka a Kájík.  Adrianka se měla narodit plánovaným císařským řezem.  Její tatínek, lékař, vše řádně připravil a svou ženu, budoucí maminku si pořádně hlídal. Jenže nic předtím, než ji měl odvézt do nemocnice začala hodně krvácet, a tak začal boj s časem. Svou ženu odvezl do nejbližší nemocnice, kde jí ihned provedli císařský řez. Jenže miminko vlastně nedýchalo, proto ihned začali s oživováním.

Radio_Srdcem_Kampan2019_LCD_1920x1080_OKPro svou ženu, která stále krvácela, se tatínek snažil zajistit odvoz vrtulníkem do pražské nemocnice, nepovedlo se, proto ji nakonec odvezla do Vojenské nemocnice, kde ji přijali, protože tatínek – lékař tam měl kamarády. Adriančina maminka tam dostala 24 trasfúzí, a to jí zachránilo život.  Bylo to těžké období, ale všichni to zvládli a začal boj o Adrianku.  Tatínek měl dvě zaměstnání, aby zvládl zaplatit všechny tolik potřebné rehabilitace. Dneska tříletá Adrianka sice nemluví, nechodí, je krmená sondou, ale je to veselá a šťastná holčička, která svým úsměvem rodičům veškerou péči vrací. Když bude rehabilitovat dál, má velkou naději na zlepšení a s tím jí můžeme pomoci právě my. A Kájík? Ti je úžasný chlapec se skvělou maminkou, která svého syna nesmírně miluje. Už jeho narození provázely velké komplikace a vinou nepříliš šťastného porodu dostal do vínku srdeční chorobu, problémy s otočenýma rukama, epilepsií, a nakonec i s autismem. Péče o tomto nemocné dětí, maminka o něm říká, že je to dítě začarované, je velmi náročná, jak časově, tak finančně a především psychicky. Maminka pro Kájíka potřebuje různé pomůcky, třeba speciální vozík, aby s ním mohla ven nebo autosedačku, která bude vyrobena podle jeho potřeb, prostě je toho hodně a my mamince můžeme pomoci. A pokud jste nestihli sbírku Srdce dětem v Lidlu, stačí poslat jakýkoliv příspěvek na účet 83297339/0800 pod VS 1234 nebo taky dárcovskou SMS ve tvaru DMS ŽIVOTDETEM60 na číslo 87777. Kájík už je velký kluk, je mu dvanáct let, a i když je tolik nemocný, má nesmírně dobré srdce. Sám napsal poděkování všem laskavým lidem. Stojí za to si ho přečíst.

“Dnes jsem byl s maminkou na výletě v Borovanech, v zoo. Mám mooc rád zvířátka. Cestou zpátky jsme se zastavili v Lidlu, ani ne tak proto, že bychom si šli koupit něco dobrého, i když dobrot tam mají spousty a já jsem gurmán, takže o tom něco vím, ale spíš proto, že jsme si s maminkou chtěli koupit srdíčko. Ano, přesně to srdíčko, které mi přineslo kočárek, kočárek, díky němuž můžu s maminkou na výlety. Já jsem za něj moc rád a maminka ještě víc, jelikož, jak sama říká, že záda nevyhrála v loterii a že jsem již kus chlapa, který se pronese, mě v něm může pohodlně vozit. No, jo, tolik toho neujdu a občas je potřeba mě, když mám záchvat, malinko, jak maminka se slzou v oku, ale přitom milým úsměvem, říká, „spacifikovat“. Stáli jsme ve frontě k pokladně spolu s ostatními lidičkami, kteří měli v košíčkách spoustu výborných věcí. Za pokladnou seděla taková milá slečna, každého se ptala, jestli by chtěl přispět nějakou tu korunku pro nemocné děti. Já jsem to vše pozoroval a po svém komentoval. 🙂 Konečně na nás přišla řada. Měli jsme připravené korunky, nasypali je do kasičky a dostali jsme srdíčko. Hurá. Maminka požádala tu milou slečnu, jestli by se se mnou vyfotila u tabla plného srdíček a ukázala na můj obrovský plakát, který visel na okně. Slečna se usmála, zavolala kolegy a kolegyně a hurá, šlo se fotit. Chtěl bych tímto poděkovat všem těm úžasným lidičkám, kteří v Lidlu pracují a také bych chtěl říct velké díky všem, kteří stáli ve frontách u prázdných pokladen a čekali, až mě maminka vyfotí, rovněž obrovský dík všem lidičkám, kteří si koupili srdíčka, ale i těm, kteří si je ještě nekoupili, protože třeba neměli tu možnost, anebo pomáhají jinde a jinak. Je taková spousta možností, jak pomoci začarovaným dětem, a každá z nich je správná. Prostě Vám všem posílám své srdíčko a rozzářený úsměv. Váš Kájík“

Více se o projektech dozvíte zde: www.radiosrdcem.cz, www.srdcedetem.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s