Krajem nezbedného bakaláře

sazava-3512430_640

 

Předposlední srpnový víkend je tu a my bychom vás rádi pozvali do Křivoklátských lesů na Rakovnicko. Právě z Rakovníka totiž startuje již 39. ročník pochodu Krajem nezbedného bakaláře.

Při hledání vhodného názvu pro tento pochod se organizátoři nechali inspirovat dílem Zikmunda Wintera Nezbedný bakalář a pivem Bakalář, které vyráběl jeden z nejstarších českých pivovarů – pivovar v Rakovníku. Vybrat si můžete jak z kratších, tak i delších tratí. Na delší trasy 40 a 50 km si musíte přivstat a vyrazit od rakovnické sokolovny v půl osmé ráno, na trasy dlouhé 10 – 31 km můžete vyrazit do desíti hodin. Pokud se vydáte na túru s dětmi, můžete využít i tzv „pendlbus“, který bude vypraven z Rakovníka do Pavlíkova. Zde lze navštívit rozhlednu na Senecké hoře nebo místní muzeum veteránů.  Děti jistě ocení také možnost návštěvy železničního muzea v Lužné u Rakovníka, kde je možnost shlédnout řadu parních lokomotiv, modelového kolejiště a dalších muzejních exponátů. Pendlbus od rakovníické sokolovny odjíždí v 7:30, 8:30 a v 10 hodin a jízdné je za symbolickou desetikačku. V cíli budou pro všechny výletníky připraveny odměny – diplom, razítka a tradiční suvenýr – obkladačka s motivem pochodu.

image fotka - produkty s batohemNa posilněnou během výletu Vám doporučujeme přibalit si do batůžku tyčinky Emco. Jsou plné ořechů, které obsahují velké množství zdraví prospěšných látek. Mandle, pistácie, arašídy a kešu vhodně doplňuje med, ovoce či hořká čokoláda. Ořechové tyčinky Emco jsou proto chutnou svačinou na všechny vaše cesty.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s