Krajem nezbedného bakaláře

sazava-3512430_640

 

Předposlední srpnový víkend je tu a my bychom vás rádi pozvali do Křivoklátských lesů na Rakovnicko. Právě z Rakovníka totiž startuje již 39. ročník pochodu Krajem nezbedného bakaláře.

Při hledání vhodného názvu pro tento pochod se organizátoři nechali inspirovat dílem Zikmunda Wintera Nezbedný bakalář a pivem Bakalář, které vyráběl jeden z nejstarších českých pivovarů – pivovar v Rakovníku. Vybrat si můžete jak z kratších, tak i delších tratí. Na delší trasy 40 a 50 km si musíte přivstat a vyrazit od rakovnické sokolovny v půl osmé ráno, na trasy dlouhé 10 – 31 km můžete vyrazit do desíti hodin. Pokud se vydáte na túru s dětmi, můžete využít i tzv „pendlbus“, který bude vypraven z Rakovníka do Pavlíkova. Zde lze navštívit rozhlednu na Senecké hoře nebo místní muzeum veteránů.  Děti jistě ocení také možnost návštěvy železničního muzea v Lužné u Rakovníka, kde je možnost shlédnout řadu parních lokomotiv, modelového kolejiště a dalších muzejních exponátů. Pendlbus od rakovníické sokolovny odjíždí v 7:30, 8:30 a v 10 hodin a jízdné je za symbolickou desetikačku. V cíli budou pro všechny výletníky připraveny odměny – diplom, razítka a tradiční suvenýr – obkladačka s motivem pochodu.

image fotka - produkty s batohemNa posilněnou během výletu Vám doporučujeme přibalit si do batůžku tyčinky Emco. Jsou plné ořechů, které obsahují velké množství zdraví prospěšných látek. Mandle, pistácie, arašídy a kešu vhodně doplňuje med, ovoce či hořká čokoláda. Ořechové tyčinky Emco jsou proto chutnou svačinou na všechny vaše cesty.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s