Kam s dětmi o víkendu 13. a 14.7.?

Znak_KČT

V rámci dnešních tipů na víkend tentokráte vyrazíme na Moravu a to proto, že se zde koná řada pěkných kulturních i gastronomických festivalů a byla by škoda na ně v rámci našich víkendových tipů zapomenout.

Prvním z tipů, který rozhodně stojí za návštěvu, je Hudební festival ve Znojmě. I přesto, že festival již před pár dny již odstartoval, tak potrvá až do 28. července. Festival nabídne nejen klasickou hudbu, ale i cimbálovou muziku v ulicích, jazz či operu. Vypravit se můžete také na „Tour de varhany“ do několika kostelíků v okolí. Všechny koncerty jsou doplněny ochutnávkou vín od místních vinařů. Setkat se zde můžete například s hudebním virtuosem Pavlem Šporclem nebo operním pěvcem Adamem Plachetkou. Okolí Znojma nabízí nepřeberné množství výletů do Národního parku Podyjí. Například k nejkrásnější vinici Šobes nebo na Nový Hrádek, Hardegg na rakouské straně či perly vranovské přehrady – hrady Vranov nad Dyjí a Bítov.

Druhý tip nás zavede na sever Moravy a je určen pro všechny, kteří fandí ekologickému zemědělství. Jedná se o Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem. Slavnosti se konají tuto sobotu 13.7. v areálu Probio. A na co se můžete spolu s dětmi těšit? Tak třeba na to, jak se naučíte péct chleba z kvásku, užijete si festival plný zábavy, hudby, dobrého jídla a pití. Budete mít také možnost si prohlédnout unikátní mlýny, ve kterých se mele mouka z různých obilovin, včetně těch bezlepkových, a navíc v bio kvalitě. Pro děti je krom jiného připraven také pestrý program s tvořivými dílnami, tepee, skákací hrad či ukázka soviček a netopýrů.

image fotka - produkty s batohemNa posilněnou si do batůžku nezapomeňte přibalit tyčinky Emco. Jsou plné mandlí, pistácií, kešu a ovoce. Je to zdravá dobrota, která vás nakopne. Ořechové tyčinky Emco jsou proto skvělou svačinou na všechny vaše cesty. Vybírat můžete z příchutí pistácie, kešu, med a brusinka.

Podrobnosti o obou těchto akcích naleznete na webových stránkách Hudbaznojmo.cz, Bioslavnosti.cz.

Tipy na příjemně strávený víkend s dětmi Vám také každý pátek přináší rádio Frekvence 1.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s