Nezapomínej, co bylo v nás! Kniha podle skutečných událostí a dle předlohy k filmu Narušitel

narus

NA KŘÍDLECH ZA SVOBODOU

Čtveřice kamarádů a jejich letecký instruktor spolu létají a slouží v armádě dlouhé roky.

Když se po patnácti letech začne rozmotávat smrt bývalého pilota RAF při jeho pokusu o přelet na Západ, hlavní hrdina cítí, že už nechce dál v této zemi žít a vychovávat své malé syny. Nemá jinou možnost, než se pokusit o to samé, co před lety sám doporučil starému pilotovi RAF.

Jste narušitel, následujte mě,“ jsou slova, která sám často hlásí do vysílačky, když nutí k přistání narušitele státní hranice, kteří míří na Západ za svobodou.

Teď se o stejně zoufalý útěk za svobodou musí pokusit i on. Už není cesty zpět! Podaří se mu uniknout Státní bezpečnosti a dostat se do bezpečí?

O autorovi:

David Balda (* 26. února 2000) je královéhradeckým rodákem. Začínal tvorbou krátkých dokumentů. Ve svých 16 letech natočil první film s názvem Pomsta, který slavil úspěch i na televizních obrazovkách ČT. O rok později bylo natočeno drama Nevinná krutost, a v roce 2018 dokončil natáčení celovečerního filmu Narušitel o armádních leteckých stíhačích z dob socialismu, inspirovaný příběhem jeho dědy. Ve filmu se představí herecká esa jako Jiří Dvořák, Petr Kostka, Stanislav Zindulka nebo Veronika Arichteva.

Krátká ukázka:

Motor letadla dramaticky vrčí, jako by to podtrhovalo, že teď jde o všechno, už není cesty zpět. Pilot se snaží zachovat klid, ale jeho oči mluví za něj – má strach. Ví, že riskantní přelet státní hranice je jediná šance na záchranu rodiny před agenty StB.  Jestli to praskne, bude po všem! Ale už to nejde zastavit, přestože zrada může přijít v každé vteřině, úplně nečekaně. Jeho letoun C-105 smetanově bílé barvy s tmavě modrými a rudě červenými pruhy prolítává mraky blízko nad zemí, zatímco auto s manželkou a mladším synem ujíždí někde pod ním. Otec přesvědčuje sebe i svého staršího syna, který je s ním na palubě, že všechno zvládnou.

Přesto se syn ještě jednou zeptá: „Nemůže nás ta stíhačka najít, tati? “Odpověď zní přesvědčivě: „Neboj, vím, jak se jim schovat v mracích.“

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s