Den plný kouzel a triků v Muzeu Karla Zemana

6. narozeniny Muzea Karla Zemana

Užijte si s dětmi už v tuto sobotu den plný filmových a divadelních postupů opepřený malostranskými strašidly a kouzelnou alchymistickou dílnou. Muzeum Karla Zemana na Malé straně v Praze slaví své 6. narozeniny a při té příležitosti připravilo přesně šest kouzelných stanovišť s kreativními dílnami, workshopy animace a další zábavou. Dokážete je projít všechna, získat z každého razítko na čarovný plánek a dostat tak unikátní dáreček, který všem zamotá hlavu?

Doprovodný program je pro všechny návštěvníky expozice zdarma!

A na co se můžete těšit?

Každé ze šesti stanovišť v sobě skýtá jiný druh zábavy – na své si přijdou malé i starší děti, rodičové, rošťáci i kreativní duše. Všechny jsou ale spjata tématikou filmových a divadelních kouzel a triků!

Hned na prvním stanovišti se naučíte, jak vdechnout život vodě, rozpohybovat písek a zkrotit divoký dým! Že je to nemožné? Zkušené lektorky animace předvedou, že opak je pravdou. Ukážou vám, jak rozpohybovat neživé a vytvořit z toho fantastický film.

Na dalším stanovišti proniknete do taje unikátního triku slavného režiséra Karla Zemana, který použil pro efekt barevného kouře ve filmu Baron Prášil. Pozor! Trik je v tom, že s kouřem pracovat rozhodně nebudete.

Rodičové, filmoví nadšenci a starší zvědavci pak ocení workshop s ředitelem kouzelnické filmové školy Karla Zemana – Borisem Masníkem, který prozradí, jak se vymýšlely, připravovaly a realizovaly filmové triky v dobách, kdy jedinými nástroji filmařů byla kamera a filmová surovina.

Kreativní ručičky a menší kouzelníky naopak nadchne stanoviště s kouzelnou kresbou, kde se dozví, jak animovat jedním tahem nebo lapit ptáčka v kleci jen pomocí papíru.

Vodník Kabourek a rudolfinští alchymisté pak poodhalí část ze světa malostranských strašidel.

Pro náročné výletníky plavba lodí!

Ti, kteří si oslavy chtějí užít opravdu naplno, si mohou rezervovat plavbu lodí po Čertovce a Vltavě a užít si tak malebné výhledy na magickou Prahu z paluby muzejní elektrolodě.

Kdy a kde to všechno vypukne?

  1. narozeniny Muzea Karla Zemana budeme slavit společně v sobotu 6. října uvnitř expozice a v blízkém okolí Muzea Karla Zemana v Saské ulici u Karlova mostu v Praze.

Bavíme se celý den od 10:00 do 19:00 hod. Poslední vstup v 18:00 a poslední výdej plánku stanovišť v 17:00.

6. Narozeniny Muzea Karla Zemana 3

Stačí si při koupi vstupenky na pokladně do Muzea vyžádat čarovný plánek, projít všechna stanoviště a pak si v muzejním obchodě vyzvednout unikátní dárek – Animace jedním tahem!

Více informací o programu a slevě na vstupenky najdete na webových stránkách Muzea nebo na facebookové události.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s