Do Pardubického kraje nejen na perník, chutný výlet za specifickou kyselou chutí a ďábelsky dobrá uzenina z Libereckého kraje

Pardubický kraj formuje příroda polabí i hor. Díky vysokému počtu vodních zdrojů je skvělým místem pro vodní sporty nebo koupání. Po cestě z Žamberku, kde můžete obdivovat půvab krajiny z Tyršovy rozhledny, natrefíte na krásné město Letohrad. V tomto městě nechte své kroky směřovat do Letohradské pekárny, kde pečou vynikající Žitný chléb, který zvítězil v soutěži Regionální potravina Pardubického kraje za rok 2017. Pekárna zde podle tradičních receptur peče od roku 1992 a zakládá si především na pečlivém výběru kvalitních surovin a dodavatelů. Žitný chléb zde pečou tradičním řemeslným způsobem. Má typicky tmavou barvu střídky a povrch je poprášen moukou. Kynutí v ošatkách pak zanechá typickou kresbu na povrchu. Výlet pak můžete zakončit v nedalekém letním aquaparku v Ústí nad Orlicí. Na rozsáhlé venkovní ploše zde najdete celou řadu vodních atrakcí a relaxačních zařízení. (počet znaků 884 včetně mezer).

Středočeský kraj se rozkládá v samotném srdci České republiky. Množství protékajících řek dotváří spolu s řadou CHKO romantický charakter kraje. Region je však bohatý i na historické a kulturní dědictví. Především Kutná hora s chrámem sv. Barbory a stříbrnými doly je jedním z klenotů naší historie, který stojí za to navštívit. O několik kilometrů dál by vaše kroky měly vést k dalšímu z klenotů, ke Starokolínskému kysanému zelí z firmy Baše a spol., která se nachází ve Starém Kolíně v ulici Na Kačině. Rodinná firma se stoletou historií se na výrobu kysaného zelí přímo specializuje a poctivý přístup se zdaleka vyplácí. Jejich kysanému zelí s typickou vůní a slanokyselou chutí se v letošním roce podařilo zvítězit v soutěži Regionální potravina Středočeského kraje. Chutný výlet pak nejlépe zakončíte relaxací, například ve Vodním světě v Kolíně, kde každý najde to pravé pro svůj odpočinek.

Liberecký kraj s malebnou krajinou proslul především bižuterií a sklářstvím. Najdeme zde také řadu architektonických památek, jako je unikátní dřevěný kostelík sv. Mikuláše v Nové Pace. Výlet pak okořeňte zastávkou do Staré Paky, kde vás čeká skutečně ďábelsky delikátní zážitek. Ďábelský mls skrývá uzenou vepřovou kýtu obalenou v pepři, která si došla pro vítězství v soutěži Regionální potravina Libereckého kraje za rok 2017. Vysokou jakost výrobku zaručuje 95% obsah vepřového masa regionálního původu. Firma Podkrkonošská uzenina, která je několikanásobným vítězem soutěže Regionální potravina, si zakládá na pečlivém výběru surovin a vysokém podílu ruční práce při klasických receptech a postupech. Výsledkem jsou pak ty nejkvalitnější masné uzenářské výrobky.
Výlet zakončete výpravou na nedalekou zříceninu gotického hradu Kumburk s krásným výhledem do okolní zalesněné krajiny.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s