Prosetínské trubičky jako sladký klenot Vysočiny a netradiční sušenky z Hradce Králové

Kraj Vysočina se rozkládá na podstatné části Českomoravské vrchoviny. I v tomto kraji zanechala historie řadu památek. Navštivte Kunštát s jedním z nejstarších šlechtických hradů na Moravě, který  je národní kulturní památkou. V nedaleké obci Prosetín nevynechejte sladkou zastávku v obchodě u Maršálků, což je v podniková prodejna rodinné firmy Radky Maršálkové Lontrasové. Tady si vychutnáte mimořádné Prosetínské trubičky, které se vám rozplynou na jazyku. Malá firma s dlouholetou tradicí se specializuje právě na tuto nadýchanou pochoutku z máslového listového těsta a lehkého šlehaného bílkového sněhu s přídavktejn, kde se vám také otevře pohled do krásné zvrásněné krajiny plné malých vesniček.

Kraj Vysočina se rozkládá na podstatné části Českomoravské vrchoviny. I v tomto kraji zanechala historie řadu památek. Navštivte Kunštát s jedním z nejstarších šlechtických hradů na Moravě, který  je národní kulturní památkou. V nedaleké obci Prosetín nevynechejte sladkou zastávku v obchodě u Maršálků, což je v podniková prodejna rodinné firmy Radky Maršálkové Lontrasové. Tady si vychutnáte mimořádné Prosetínské trubičky, které se vám rozplynou na jazyku. Malá firma s dlouholetou tradicí se specializuje právě na tuto nadýchanou pochoutku z máslového listového těsta a lehkého šlehaného bílkového sněhu s přídavkem citronové šťávy. Prosetínské trubičky se právem pyšní vítězným oceněním Regionální potravina Kraje Vysočina za rok 2014.
Výlet po Vysočině pak zakončete návštěvou majestátního hradu Pernštejn, kde se vám také otevře pohled do krásné zvrásněné krajiny plné malých vesniček.

V Královehradeckém kraji najdeme Krkonoše a Orlické hory, ale i úrodnou polabskou krajinu. I tady historie zanechala řadu míst, které stojí za to prozkoumat. Navštivte Hradec Králové, kde můžete obdivovat gotickou katedrálu sv. Ducha, renesanční Bílou věž stejně jako moderní architekturu pánů Kotěry a Gočára. Výlet po městě si nezapomeňte osladit netradiční pochoutkou. V rodinném cukrářství Nožička s.r.o., které se nachází na rohu ulice Mostecká a Eliščino nábřeží, doporučujeme ochutnat nadýchané Levandulky, vítězný produkt soutěže Regionální potravina Královehradeckého kraje za rok 2017. Máslové těsto je rozválené embosovaným válečkem, který každé sušence vtiskne jedinečný vzhled. Do těsta se pak přidávají sušené květy levandulí. Po upečení vám jejich výjimečná chuť a vůně zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Výlet po Hradci Králové pak zakončete třeba návštěvou Obřího akvária

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s