Mamiee.cz – učte své děti hrou

dr

Také stále hledáte pro své zvídavé děti hračky díky kterým by se mohly naučit spoustu zajímavých věcí? My jsme právě takové objevili na e-shopu mamiee.cz a nyní se s Vámi podělíme o zajímavý rozhovor s majitelkou a zakladatelkou tohoto obchůdku, Markétou Laube.

  1. Jak jste se dostala k založení e-shopu Mamiee?

Ke vzniku značky Mamiee a k založení eshopu mě přivedly vlastní děti a děti přátel. Za vším vlastně stojí syn, který neustále něco hledal a trvalo mu uklízení. Přemýšlela jsem jak to usnadnit jemu i sobě a nakonec jsem polepila skříně a šuplíky obrázky, které dítěti pomohou s orientací. Bylo to jednoduché řešení, které hned pomohlo. O samolepky byl zájmem. Nakonec mě to nasměrovalo k založení eshopu Mamiee.

skola

  1. Eshop má ve svém titulu „chytré produkty, které pomáhají“. V čem jsou jiné než-li ty ostatní?

S výběrem vhodných hraček trváním velmi mnoho času. Neberu vše a neberu ani celou prodejní řadu od jednotlivých výrobců. Pečlivě si vybírám hračky, které musí mít přes a „pomáhat“ dětem růst, rozvíjet je hravou formou a přinášet jim nové dovednosti. Dost hraček také vybírám s ohledem na posilování jemné motoriky nebo soustředění. Magnetické tabule Mamiee se osvědčují i u dětí s různými poruchami.

  1. Já sama jsem velkým fandou netradičního způsobu vzdělávání – od Montessory počínaje po SCIO školu a další. A u Mamiee mne nadchlo právě to, že si zde vybere v podstatě každý. Kam chodíte na nápady na hračky a knížky?

I já jsem příznivcem různých stylů vzdělávání. Moje vlastní produktová řada vzniká hodně z vlastní potřeby, ať už to jsou zmiňované štítky na skříně, magnetické tabule nebo prostírání, které učí děti dávat správně příbory. Hračky od jiných výrobců dlouho vybírám. Jezdím po výstavách a řídím se pocity, jaké mám z konkrétní hračky.

  1. Dají se hračky či knížky Mamiee koupit i někde jinde než-li na e-shopu?

Pravidelně se účastníme různých výstav po celé republice. Stačí sledovat FB, kde na výstavy upozorňujeme. Také chci vstoupit do jednání s vybranými prodejnami hraček, které jsou originální a jsou naladěné na stejnou notu.

  1. Plánujete pro letošní a nebo příští rok nějakou novinku, kterou doplníte sortiment e-shopu Mamiee.

Novinky máme pravidelně každý měsíc. Velkou novinkou je ale značka eeBoo, jejíž  jediným a výhradním distributorem jsem se stala. EeBoo se specializuje na krásné a dobře vyrobené vzdělávací hry a dárky.  Jejich hračky jsou osvěžující a jsou 100% originální (žádné licence).  Ilustrace na hrách eeBoo jsou uměleckými díly od známých amerických dětských ilustrátorů knih. Všechno, co značka eeBoo dělá, je určeno pro rozvíjející a kreativní individuální nebo rodinnou hru. Jednoduše řečeno, mají krásné věci.

eeboo

  1. Máte pocit, že je situace na trhu hraček aktuálně u nás lepší než-li bývala za našeho dětství? Já si vzpomínám, že jsem měla jednu panenku a s tou jsem si neskutečně vyhrála. A dnešní děti jsou zahrnuty nepřeberným množstvím hraček a vlastně nevědí od které začít…

Ano, mám pocit, že děti jsou někdy doslova zavalené hračkami. Rozhodující přitom není počet hraček, ale kvalita hračky a také její výdrž. Kolem nás je obrovské množství levných hraček z plastů (někdy i ne zrovna levných), které nepřežijí ani první měsíc od Vánoc a jejich přínos pro děti je diskutabilní. Dalším věcí je dnešní tlak na spotřebu doprovázený reklamou i v pořadech pro děti. I v dnešních světě platí, že když má dítě méně hraček, má k nim hlubší vztah. A když má jednodušší hračky, tak více zapojuje fantazii.

Měla byste pro čtenáře Jdemven.cz nějaký letní vzkaz?

Prostě si jen užijte léto a načerpejte sílu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s