Ekolahve děti baví a učí je odmala ohleduplnosti k přírodě

ekolahve_klean_kanteen_imagovka_WEBSIZE

Spousta nápojů pro děti se prodává v plastových lahvích, které ovšem představují velkou zátěž pro životní prostředí. Vítanou alternativou k nim jsou ekolahve z nerezové oceli, které mnohem lépe vystihují potřeby moderně smýšlejících a odpovědných rodičů a odmala učí šetrnosti k přírodě i jejich potomky. Ekolahve jsou kvalitní a odolné, takže vydrží léta, bezpečné i pro nejmenší děti a snadno se udržují.

„Nerezová (korozivzdorná) ocel, ze které se vyrábějí třeba jídelní příbory a kuchyňské nádobí, je ideální pro kontakt s potravinami, protože mezi tímto materiálem a jídlem nedochází k žádným chemickým reakcím. Potravinářská nerezová ocel zároveň perfektně odolává rychlým a výrazným změnám teplot, ale i nárazům, otěru či oděru. Navíc se jednoduše čistí a udržuje. Zcela zásadní je přínos tohoto materiálu v oblasti zdraví a ochrany životního prostředí, především v porovnání s plastovými lahvemi či kelímky.

V dnešní době se bohužel prodává i spousta dětských nápojů právě v plastových lahvích, kelímcích nebo sáčcích, které po spotřebování obsahu představují velkou zátěž pro životní prostředí. Proto považuji dětské ekolahve z potravinářské nerezové oceli, které jsou bezpečné, zdravotně nezávadné a znovu použitelné, za skvělý nápad,“ říká Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem ekolahví Klean Kanteen.

 

Osvícený nápad

Je to už 15 let, kdy se Robert Seals z Kalifornie, znepokojený masovým používáním jednorázových plastových kelímků a dalších nápojových nádob z plastu a hliníku, rozhodl přivést na trh ekologickou alternativu v podobě lahve z potravinářské nerezové oceli. První prototyp vznikl v roce 2002 a o dva roky později „se narodila“ první ekologická nerezová lahev Klean Kanteen. Byla zdravotně nezávadná, lehká a znovu použitelná, tedy vysoce ekologická. Spotřebitelům se natolik osvědčila, že dodnes nebyl důvod na ní téměř nic měnit.

V roce 2005 převzala značku Klean Kanteen rodina Creswellů, která ještě rozšířila portfolio výrobků. Dnešní nabídka tak zahrnuje kelímky, bandasky, lahve i termosky na pití i jídlo – vše z potravinářské nerezové oceli. Významnou část sortimentu tvoří i dětské ekolahve.

Děti jsou budoucnost planety

Výrobci, jejichž hlavní vizí je produkovat zdravotně nezávadné produkty, které budou zároveň ohleduplné k životnímu prostředí, dobře vědí, jak je důležité učit respektu k přírodě už nejmladší spotřebitele. Dětská verze lahve Klean Kanteen Classic, která vznikla v roce 2004, se tak stala jedním z průkopníků mezi nerezovými lahvemi na vodu. Od počátku byla navržena jako zdravá alternativa k polykarbonátovým a hliníkovým lahvím a nikdy neobsahovala ftaláty, olovo, BPA nebo jiné toxiny.

ekolahve_klean_kanteen_imagovka_WEBSIZEV současnosti mohou zákazníci vybírat z celé řady dětských lahví Classic, které se staly doslova hitem u rodičů, kteří si ekolahví cení i pro jejich praktičnost a trvanlivost.

 

10 výhod nerezové ekolahve Klean Kanteen:

+ Je vyrobena z vysoce kvalitní potravinářské nerezové oceli 18/8.

+ Je zdravotně bezpečná, bez jakýchkoliv toxinů.

+ Nezachytává pachy či příchutě – bez ohledu na to, kolikrát a čím se naplní, udržuje čerstvou a čistou chuť nápoje.

+ Dětem se z ní snadno pije – díky praktickému hrdlu o průměru 44 mm.

 

+ Perfektně se udržuje a vymývá (hrdlo je dostatečně velké pro použití kartáče při čištění).

+ Svým tvarem je dokonale přizpůsobena menším dětským rukám.

+ Pohodlně se vejde do naprosté většiny držáků na pití v autech, dětských kočárcích apod.

+ Je velmi lehká, proto se dobře drží i nejmenším dětem.

+ Učí děti ohleduplnosti k přírodě.

box

Mohlo by vás zajímat

V roce 2008 se stala společnost Klean Kanteen členem iniciativy 1 % pro planetu a od té doby odevzdává nejméně 1 % své roční tržby neziskovým organizacím, které usilují o zachování zdravého životního prostředí.

Produkty:

Pro školáky

klean_kanteen_insulated_kid_classic_fruit_modra_WEBSIZENerezová lahev Klean Kanteen Classic bude děti věrně doprovázet do školy i na výletech.

 

Je zdravotně bezpečná, bez jakýchkoliv toxinů, a nezachytává pachy či příchutě. Bez ohledu na to, kolikrát je naplněná, nebo na to, co do ní nalijete, udržuje tato lahev čerstvou a čistou chuť nápoje. Z hrdla o průměru 44 mm se dětem snadno pije, zároveň je dostatečně velké na kostky ledu nebo pro použití kartáče při čištění. Zdravá a k životnímu prostředí šetrná alternativa k plastovým a hliníkovým lahvím pěstuje v dětech odpovědný přístup k přírodě. Můžou si vybrat z mnoha pastelových barev, velikostí i typů uzávěrů přesně takovou lahev, která jim bude nejvíce vyhovovat. Prodává www.skibi.cz za 620 Kč/532 ml.

Odolná termoska

 

klean_kanteen_insulated_kid_classic_dragon_fruit_WEBSIZEDětská nerezová termolahev Klean Kanteen Insulated Kid Classic je praktická, tepelně izolovaná dětská lahev o objemu 355 ml z potravinářské nerezové oceli 18/8, která se hodí do města i do přírody. Díky konstrukcí s dvojitou stěnou a vakuovou izolací vydrží obsah teplý více než 30 hodin, studený dokonce více než 100 hodin. Kromě toho, že představuje zdravou a k životnímu prostředí šetrnou alternativu k plastovým a hliníkovým lahvím, je také odolná proti nárazům a oděru, proto dětem dlouho vydrží. K dostání jsou různé velikosti i barvy. Koupíte na www.skibi.cz za 950 Kč.

Spokojené miminko

ekolahve_klean_kanteen_image_WEBSIZE

Nerezová kojenecká lahvička Klean Kanteen Baby Bottle se bude maminkám hodit, ať už kojí nebo používají příkrm. Je vyrobena z vysoce kvalitní potravinářské nerezové oceli 18/8, neobsahuje BPA, ftaláty ani další toxiny. Lahvička umožňuje miminkům uvolněné sání v přirozeném tempu. Savička z lékařského silikonu má v průměru přes 50 mm, proměnlivou tloušťku a dobře se přizpůsobí dětským ústům. Systém dvojitého odvětrání chrání miminka

před bolestivou kolikou. Balení obsahuje kromě lahvičky dvě savičky s manžetou a krytkou.

Můžete vybírat ze dvou velikostí: 266 ml/680 Kč nebo za 148 ml/620 Kč. K dostání na www.skibi.cz

Náš tip: Později stačí nahradit savičky některou ze zátek Klean Kanteen o rozměru 54 mm a rázem máte nerezovou lahvičku pro větší děti.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s