Zámek Loučeň láká na labyrintárium

loucenRádi na víkendy vyrážíme mimo Prahu a tentokrát jsme se vypravili na zámek. Zámek to nebyl ledajaký – byl celý obklopený labyrinty a velkým parkem. Už tušíte? No ano, je to zámek Loučeň.

Jedenáct zahradních labyrintů a bludišť na jednom místě, v zeleni historického anglického parku. To je labyrintárium Loučeň. Místo vhodné pro zábavu, relaxaci i meditaci. Místo vhodné na výlet pro malé dítě, zamilovaný pár milující pohyb, rodiče vyhledávající neotřelé místo aktivního odpočinku, i Vaši senzitivní babičku.

 

Labyrintem vede jediná cesta, byť pořádně klikatá. Oproti tomu v bludišti narazíte na mnohá rozcestí. A přitom ne každá z cest, kterou si na těchto rozcestích vyberete, vede tím správným směrem. Ať už se rozhodnete putovat labyrintem či bludištěm, zjistíte, že to není jen dětská zábava, jak by se možná mohlo zdát nezasvěceným.

Bludiště a labyrinty propojuje přesně vytyčená naučná stezka s obsáhlými, tematicky řazenými informacemi o historických kořenech, ale i současnosti labyrintů a bludišť. Dozvíte se z ní, že labyrint hrál odpradávna svoji mnohdy tajemnou roli v rozličných starých světových kulturách – od starověkých Keltů, přes gotické katedrály, až po indiánské kultury amerického kontinentu. Při své cestě jedinečným zámeckým parkem o celkové rozloze 23 hektarů budete postupně míjet následující bludiště a labyrinty.

Zámek Loučeň má otevřeno po celý rok. Cena za vstupné v kombinaci prohlídka zámku a labyrintárium není z nejlevnějších. Musíte ale vzít v úvahu i fakt, že v prostředí zámku strávíte cca 4 hodiny i více. Ono obejít (a najít) všech 12 labyrintů není jen tak. A věřte nebo ne, dětem rozhodně jedno projití labyrintu stačit nebude. Budou si tu svoji cestu chtít projít dvakrát, třikrát..už jen proto, že mají radost, že tu správnou cestu objevili sami. Aspoň u nás to takto bylo. A pokud vás přepadne hlad, pak můžete zajít do místní restaurace, kde nabídka je bohatá a ceny příznivé.

Nám se na zámku moc líbilo a rozhodně to nebyla naše poslední zastávka zde. Rádi se sem za nějaký čas zase vrátíme. Už jenom z toho důvodu, že se na zámku ve vybraných víkendech konají akce pro děti.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s