Mamíí, já mám hlad

15156847_10210285630764515_2300104387562038646_o

Pokud stejně jako my vyrážíte s dětmi v horkých dnech k vodě, pak dřív nebo později přijde otázka typu „mamííí, já mám něco chuť, co tu máme?“

Nevím, jak jste to měli vy, když jste byli malí, ale u nás se vždy k vodě peklo..nejlepší byl rybízový koláč, který jsem snědla, doslova a do písmene, na posezení. A také nevím čím to je, ale u vody prostě vždycky vyhládne. A tak i já po vzoru své maminky k vodě vždy napekla a peču dodnes, protože to má vždy úspěch. A protože víkend slibuje opravdu letní počasí, přišel tak dnes čas napéct k té vodě 😊. Rybízový koláč to sice nebude – jednak není ještě rybíz a pak se u nás spíše chytli bábovky, perníky, makovníky a další druhy tzv. nemazlavého jídla, jak to trefně nazvala má pětiletá dcerka. A protože už nemám jen dvě ruce, ale mám i velkého pomocníka, daly jsme se dnes do pečení spolu s Ančou a o náš recept na tvarohovou bábovku se s vámi rády podělíme. Jen, pokud si to pečení s dětmi chcete opravdu užít, nesmíte koukat nalevo, napravo..protože mouku a tvaroh budete mít i tam, kde byste to nikdy nečekali.

Připravte si:

  • 180 g cukr (pro ty, kteří mají rádi hodně sladké – můžete dát i 200 g)
  • 250 g máslo
  • 250 g polohrubá mouka (my daly 300 g – trošku nám ujela ruka, ale na kvalitě se to neprojevilo)
  • 4 ks vejce
  • 1 balení vanilkový cukr
  • 1 balení prášek do pečiva
  • 250 g měkký tvaroh

Změklé máslo utřeme s cukrem, vanilkovým cukrem a žloutky. Tady doporučujeme dětem trošku pomoci – ono přeci jen to máslo dá zabrat rozmíchat.

Přidáme tvaroh, promícháme a přisypeme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Nakonec opatrně vmícháme ušlehaný sníh (je dobré k bílkům před šleháním přidat špetku soli, sníh je pak lépe ušlehán).

Pečeme ve vyhřáté troubě, formu předem vymažeme a vysypeme hrubou moukou. (my pekly na 160 stupních po dobu 60 minut. Pokud pečete méně než 60 minut pak hrozí, že se vám bábovky propadne – máme vyzkoušeno a opravdu tehdy klesla). Formu jsme měli silikonovou – tu vymazávat nemusíte).

A nakonec jen malá poznámka pro všechny maminky a tatínky, kteří hubnou do plavek. Místo 250 g polohrubé mouky můžete dát i 125 g špaldové mouky a 125 g polohrubé bílé mouky. Tak DOBROU CHUŤ! A pokud máte tip na něco dobrého, pošlete nám – třeba váš recept vybereme a odměníme nějakou tou pěknou kuchařkou pro děti.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s