Zdeněk Svěrák a jeho Tiché šlapací království… stále hlasitější vzkaz z 60. let!

Zakázaný příběh, který až moc připomínal tehdejší Československo!

DL_krestPříběh rozhlasové pohádky pro dospělé i děti má svůj zvláštní osud. Vyprávění o divném království nechali takzvaní normalizátoři po roce 1968 zničit jako nežádoucí. Nejspíš proto, že“tiché šlapací království“ až příliš připomínalo tehdejší Československo. Pohádka byla znovu natočena až po dvaceti letech a druhá verze už dostala jiný název: Kolo se zlatými ráfky.
Příběh v knižní podobě samostatně dosud nevyšel. Tato rozhlasová pohádka Zdeňka Svěráka, svým poselstvím spíše pro dospělé, je už dnes součástí zlatého rozhlasového fondu.

Nebojte se číst nahlas!

Tiche_slapaci_kralovstvi_OBAL.inddVyprávění o divném království, kde se nesmí mluvit nahlas, a kde lidé jezdí na kolech, protože auta vydávají silný zvuk… Hlasité zvuky samolibý král Tichošlap IV. prostě nesnáší! A ti, kteří mluví hlasitě, skončí v tichém vězeňském pěveckém souboru. Co všechno může způsobit jeden bouchnutý pytlík od svačiny? V království, kde je zakázáno mluvit nahlas, to je úplná katastrofa, která může otřást samými základy královy vlády!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s