Vyrobte si adventní kalendář plný příběhů

websize_aladine_razitka_advent_1Adventní kalendář plný malých dárečků nesmí chybět před žádnými Vánocemi. Ta radost, když vaše děti najdou správné číslo a vezmou si zaslouženou odměnu za to dloooouhé čekání na Ježíška, se nedá ničím nahradit. A když mu ještě dodáte příběhy, stane se něčím, na co se děti budou těšit stejně jako na Štědrý den.

„Podstatou adventu je být s blízkými lidmi, abychom se na chvíli v tom uhoněném světě zastavili a zklidnili se. I s dětmi si ostatně to dlouhé čekání na Ježíška můžete hezky užít. Malé děti nemají pojem o čase, nevědí, jak dlouho trvá měsíc, a adventní kalendář jim to ukáže – každý den otevřou jedno okýnko, vysunou jeden šuplíček, nebo rozbalí jeden sáček s dárečkem – a čas je pro ně hned uchopitelnější. Vidí, kolik času do Štědrého dne jim zbývá, a o to víc se těší,“ říká Martina Linková z portálu Aladine.cz, kde najdete spoustu tipů na zábavné tvoření od známých českých výtvarnic a designérek.

websize_aladine_adventni_kalendar_obr_16Martina Linková doporučuje rodičům vyrobit si adventní kalendář společně s dětmi, protože je to jednoduchý a zaručený způsob, jak je vytáhnou od televizí a počítačů… „Nazdobit čtyřiadvacet krabiček, to už je projekt, a rozhodně se při tom spolu dobře pobavíte. Pěkné společné chvíle navíc můžete strávit i při otevírání šuplíčků, do nichž nemusíte dávat jen sladkosti, ale jakékoliv drobnosti – třeba malinké panenky proti strachům, kouzelný oříšek, školní gumu, sponku do vlasů, čajovou svíčku či zábavné úkoly. Já svým dětem ráda dávám ozdobičky na stromeček. Každá má nějaký příběh a děti jim rády naslouchají. Je to krásný adventní rituál,“ dodává Martina Linková.

Na výrobu kalendáře budete potřebovat:

Papírový box se šuplíky, bílý adventní kalendář z kartonu k vlastnímu dozdobení koupíte na www.aladine.cz za 350 Kč.

Sada StampoScrap, Adventní kalendář, v níž najdete 34 razítek a inkoustový černý polštářek na papír. Motivy razítek jsou číslice 1 až 24 a k tomu deset vánočních ornamentů, které ladí s grafikou číslic. Koupíte je na www.aladine.cz za 290 Kč.

– Zelený a červený pigmentový razítkovací polštářek koupíte na www.aladine.cz za 69 Kč.

websize_aladine_adventni_kalendar_obr_8– Barevné papíry

– Lepidlo, 3D lepicí čtverečky

– Nůžky, kruhová raznice

– Embosovací médium a prášek

Embosovací pistole

– Kamínky na dozdobení

Postup:

  1. websize_aladine_adventni_kalendar_obr_6Z barevného papíru si připravíme 24 obdélníků o velikosti 4,8 x 7 cm. Ze sady razítek „adventní kalendář“ si vybereme hvězdičky (obrázek 1).
  2. Pomocí embosovacího média potiskneme jednu celou plochu všech obdélníků, zasypeme bílým embosovacím práškem (dodá lesklost a trochu plastického vzhledu) a horkovzdušnou pistolí zatavíme prášek. Pozor na prsty, pistole je opravdu horká, cca 350 °C (obrázky 2 a 3).
  3. Jakmile máme všechny obdélníky takto připravené, nůžkami či kruhovou raznicí vyrazíme půlkruh v polovině delší strany obdélníku, co nejvíce podobný tomu na šuplíku adventního kalendáře. U raznice o průměru 2 cm je to polovina kolečka. Nejlepší je vzít obdélník 4,8 x 7 cm a vyrazit do něj půlkruh. Pak přiložíte k šuplíkům na kalendáři, pokud odpovídá rozměrům, máte jej jako šablonu pro 24 ks obdélníků (obrázky 4, 5, 6 a video).
  4. Jakmile máme vyraženy otvory, jdeme na lepení (obrázky 7 a 8).
  5. Na bílou čtvrtku si natiskneme celý číselný adventní kalendář a vystřihneme nebo vyrazíme raznicí. Bílá kolečka s čísly, podlepíme 3D lepicími čtverečky a nalepíme na barevná kolečka, která jsou o 0,5 cm větší. Pro barevné podložení čísel jsou lepší papíry lesklé, aby pěkně websize_aladine_adventni_kalendar_obr_9přitahovaly oči (obrázky 9 a 10).
  6. Všechna kolečka postupně nalepíme na kalendář (obrázky 11, 12 a 13)
  7. Máme hotovo a teď už jen šuplíky naplnit (obrázky 14 a 15).

 

 

Autorka: Gabriela Pešlová, Zdroj: Aladine.cz

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím workshopů i kvalitních kreativních pomůcek, zejména razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení i doplňky do interiéru. Více na www.aladine.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s