Prázdniny definitivně skončily, avšak zábava přece nikdy nekončí! Vypravili jsme se tedy na Vyšehrad. Proč? Celý týden, až do neděle 11.9., zde probíhá báječný festival Vyšehrátky, kde si na své přijdou děti i dospělí.

1-DSCF5506Pro děti je zde připravena spousta volně přístupných atrakcí – ostřelování hradní věže, středověká kuchyňka či výtvarné dílničky (zde se platí za výrobek). My máme doma umělecky nabarvené květináčky se semínky levandule. Na travnatém prostranství před Starým purkrabstvím jsou ještě nachystány deky s herními prvky či skákacími balóny a zvířátky. Dospělí se mohou ve Vyšebaru osvěžit alkem i nealkem či něco malého skousnout  (obložené chleby, perníčky, klobásky či krkovička). Stánek Čekárna nabízí výbornou kávu.

1-DSCF5533

Hlavním cílem naší výpravy však byla divadelní bojovka „Po stopách Karla IV.“ Děti zde plnily několik úkolů, při kterých se zábavnou formou něco dozvěděly ze života Karla IV., o době, ve které žil či o rodu, ze kterého pocházel. Zároveň si vyzkoušely dovednosti jako stavění mostu, trénink středověkého boje s mečem či učily krále cizím jazykům. Navzdory poměrně hojné účasti se dostalo na všechny. Účinkující byli přátelští a dětské publikum zvládli s přehledem. Během bojovky si děti v dílničkách mohly vyrobit královskou korunu.

1-DSCF5542Dalším lákadlem Vyšehrátek jsou divadelní představení. My shlédli pohádku O Perníkové chaloupce, které děti do děje doslova vtáhlo. Bylo slyšet smích, napjaté nedýchání či občasné napovídání. Na závěr dokonce pár dětí ochutnalo perníčky.

Skvělé odpoledne jsme zakončili dobrou palačinkou s domácí čokoládou a pak už sestoupili zpět do reality Prahy 21. století.

1-DSCF5467Festival Vyšehrátky je bezva tip na zábavné odpoledne během pracovních dní (začíná se v 15 hodin) nebo jako víkendová celodenní akce. Děti si zde v klidném přírodním prostředí Vyšehradu vyřádí, a mohou si něco pěkného stvořit ve výtvarných dílničkách či se potěšit divadelním představením.

 

Další bojovka se bude konat v sobotu 10.9. od 14:00 a zde můžete soutěžit o volné rodinné vstupné.

Těšíme se na Vaše zážitky.

Markéta Palatin, http://www.jdemven.cz, blog.jdemven.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s