Do pražské zelené oázy Stromovka, která vede z Holešovic kolem Dejvic až do Troje, jsme Vás již zvali. Pokud se chcete vydat na procházku, neváhejte se inspirovat. Tentokrát jsme se v Jdemven rozhodli otestovat první tři zdejší dětská hřiště. Výsledek? Nám v Jdemven se hřiště moc líbila a užili jsme si hodně legrace a tělocviku. Takže pokud si pokládáte otázku „Kam na výlet“ zkuste třeba Stromovku.

Přesnou mapu s detaily hřišť naleznete zde.

Dětské hřiště 1

Hřiště se nachází mezi ulicemi Nad Královskou oborou a Mecserovou silnicí. Pozor, vchod je z parku. Na hřišti je mnoho atrakcí pro děti všech věkových kategorií. Hlavní dominantou je lanová pyramida, najdete zde i různě domky se skluzavkou, pískoviště, prolézačky kovové i dřevěné, rovnovážné kladiny, opičí dráhy a houpačky všeho druhu. Pro ty větší je zde fotbalové hřiště a koše na košíkovou. Podklad je pískový nebo kamínkový. Z hlediska zázemí – naleznete toalety i s přebalovacím pultem.

Dětské hřiště 2

Toto hřiště aspiruje na umělecký koutek v Gaudího stylu. Jarně probuzené stromy, které vytvářejí nad hřištěm střechu, dotvářejí pohádkovou atmosféru. Kromě houpaček, domku se skluzavkou, lanových prolézaček zde můžete nalézt sochy vykládané keramikou, po kterých děti s radostí lezou. Oblíbenou zábavou je červený kolotoč. Toalety můžete použít v blízké restauraci Vozovna, která je i vhodným a příjemným místem na oběd či večeři. V teplejších měsících je zde k dispozici i stánek s občerstvením.

Dětské hřiště 3

Toto dětské hřiště se nachází hned u restaurace Vozovna, které nabízí výborná jídla a je vybaveno i na dětského zákazníka – uvnitř je dětský koutek, k dispozici jsou dětské židličky a též můžete využít přebalovacího pultu. Na hřišti se vyřádí malé i větší děti. Pro menší děti je zde přichystán domeček s různými překážkami (tunel, lanový most, lehká horolezecká stěna) a je zakončený skluzavkou či tramvaj. Ostatně tramvaj celému dětskému hřišti dominuje. Větší děti jistě ocení lanovku, lanový hrad či opičí dráhu, též s domkem se skluzavkou. Nacházejí se zde také houpačky všeho druhu. Podklad jsou drobné kamínky. Rodičům může být sympatické, že při hlídání dětí mohou v restauraci Vozovna Stromovka spokojeně pít dobrou kávu.

Další tipy na výlet, dětské akce, procházky Prahou nebo dětská hřiště najdete na našich stránkách nebo na našem blogu.

Příjemné hrací chvíle přeje Markéta Palatin, blog.jdemven.cz

Mapa:

Další informace:

Informace o akcích: http://www.jdemven.cz

Informace o vyzkoušených dětských hřištích a procházkách s dětmi – zde

Procházka Stromovkou – zde

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s