Málokdy oceníme pražské parky a zahrady tak jako na jaře. Vše se probouzí k životu a je krásné sledovat, jak se objevují první lístky na stromech, zem hýří barvami prvních květů a vše získává svěží atmosféru. U nás v Jdemven patří mezi naše oblíbené jarní procházky Prahou trasa ze Stromovky, přes Trojský zámek do Botanické zahrady Praha, přesněji na vinice svaté Kláry. Neváhejte a pojďte se projít s námi. A hlavně, nezapomeňte s sebou vzít i děti! Po cestě je dostatek hřišť a zpáteční cestu si můžete zpestřit plavbou parníkem po Vltavě.

Stromovka má mnoho koutů, které stojí za prozkoumání, ale v tomto článku se soustřeďme na náš malý turistický výlet. Jaká hřiště máme ve Stromovce oblíbená a vyzkoušená si můžete přečíst příště.

Abychom se vyhnuli tomu největšímu shonu a užili si co nejvíce „divoké“ pražské přírody, vstoupili jsme do Stromovky z ulice Kamenická. Poté jsme zabočili vlevo pokračovali (podél železniční trati) k vyhlídce u Místodržitelského letohrádku. Odtud jsme mohli shlédnout nejen krásu královské obory Stromovka, ale také celou naši příští cestu i s cílem v podobě kaple sv. Kláry.

Když jsme se výhledy dostatečně nabažili, vydali jsme se dál. Tajemnými chodníčky s kočičími hlavami jsme sešli až k rybníčkům a dále pokračovali vlevo směrem k bývalé myslivně. Poté co jsme podešli železniční podchod, začali jsme směřovat vpravo a při chůzi podél Malé říčky se kochali přírodními scenériemi této zelené pražské oázy. Využili jsme pěšího mostu, kterým jsme dostali až na Císařský ostrov a pak volně do Trojského zámku, kde už byl čas na kávu a dortík. Vřele doporučujeme Café Trója.

Nabrali jsme dostatek sil, abychom zdolali přírodní bludiště a pak se vydali do Botanické zahrady Praha, její části Vinice svaté Kláry. Z vyhlídky od kaple svaté Kláry je opravdu nádherný pohled na celou Stromovku a dál do Dejvic. V místní vinárně můžete posedět u sklenky dobrého vína. Výhledy i víno za to rozhodně stojí. V Botanické zahradě, za hradbami vinice, je pak k dispozici kiosek s klasickým občerstvením.

Pokud máte ještě dostatek sil, můžete se vydat do přírodní části botanické zahrady nebo do některé z jejích placených částí (např. Fata Morgana). My si užili sklenku červeného, načerpali síly, prošli se Japonskou zahradou, která sousedí s vinicemi a vydali se zpět na Císařský ostrov, kde jsme nasedli na parník. Naše putování jsme tak zakončili podvečerní plavbou po Vltavě. Ani nevadilo, že jsme trochu zmokli.

 

 Podrobná mapa

Přeji příjemnou procházku Markéta Palatin, blog.jdemven.cz

 

Další informace:

Délka trasy přibližně 6 km, nenáročný terén převážně po rovině.

Informace o akcích – www.jdemven.cz

Plavba parníkem po Vltavě – zde

Otevírací doba Trojského zámku – zde

Otevírací doba Vinice svaté Kláry – zde

Otevírací doba Botanické zahrady – zde

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s