Slunce a teplo dává našemu životu nový náboj. Stejně jako stromy, i my najednou rozkveteme. Cheme být prostě venku! A protože my v Jdemven máme pobyt venku opravdu rádi, zkoušíme pro vás různá dětská hřiště a zároveň hledáme, jak je spojit s příjemnými procházkami.

O několika našich vyzkoušených místech jsme již psali.

Santoška, Praha 5

– pro detailnější informace se podívejte zde

Park na Skalce, Praha 5

– pro detailnější informace se podívejte zde

Kinského zahrada, Petřín

– pro detailnější informace se podívejte zde

 

Nyní Vám přinášíme další tipy na dětská hřiště s možností následné procházky zelenou Prahou:

Petřín – spodní dětské hřiště

Toto dětské hřiště se pyšní luxusní vyhlídkou na Pražský hrad. Navíc, v tomto čase dodávají místu kouzlo rozkvetlé třešně rostoucí na kopcích Petřína. Zatímco si děti hrají, můžeme je my dospělí pozorovat sedíc na pohodlných lavičkách pod stromy. Na výběr je toho tady dost – je tady celá sestava dětského hřiště se skluzavkou, opičí dráhy, lanový diamant, několika kolotočů i pískoviště. Atrakce jsou zde pro malé a nejmenší děti i pro ty náročnější větší. Součástí je i velká travnatá plocha, kde si mohou větší děti zakopat nebo ty menší spokojeně batolit. Výhodou je domek správce s tekoucí vodou, toaletami a přebalovacím pultem. A když si chcete Petřína užít ještě z jiného úhlu, vydejte se na jednu z mnoha krásných procházek. Po cestě ještě potkáte mnoho malých hřišťátek, díky kterým vaše dítě spokojeně kopec vyběhne.

Jak se sem dostat? Tramvaj č. 9, 22, 12, 14, 20, 6 na stanici Újezd

Park Maxe van der Stoela – Tunel Blanka / Brusnický tunel

Většina lidí při vyslovení „Tunel Blanka“ nemá zrovna příjemné reakce. Nicméně my v Jdemven jsme objevili, že díky této monstrózní stavbě vzniklo krásné relaxační místo s obrovským dětským hřištěm. Park Maxe van der Stoela. Dominantou je bezesporu vodní svět. Děti si s ním vyhrály i před jeho napuštěním. Romantickým koutem je pak místní jezírko se stromovou alejí. Kromě zmíněných vodních radovánek se děti mohou vyřádit na lanové pyramidě, nezvyklých houpačkách všeho druhu či dřevěných prolézačkách. Všude je mnoho zábavy i přírodního charakteru (krmení kachen či zdolávání kamenů všech možných velikostí).  S tímto dětským hřištěm rozhodně doporučujeme spojit procházku v přilehlém parku či přejít do tajemného Nového Světa anebo se vydat ke Strahovskému klášteru a třeba dále na Petřín.

Jak se sem dostat: Autem (parkování možné v ulici Myslbekova nebo v přilehlých uličkách), Tramvaj č. 25 stanice Hládkov, Tramvaj č. 1, 18, 25 a Autobus číslo 108, 143, 149, 180, 184 do stanice Vozovna Střešovice.

Vrchlického sady – Hlavní nádraží

Ačkoli se Vrchlického sady u Hlavního nádraží nepyšní nejlepší pověstí, víme zde o místu, které stojí za návštěvu. Věřte, že děti si to zde dozajista užijí. Na krásné prostorné dětské hřiště s říční a lodní tématikou se dostanete vchodem z Opletalovy ulice (blíže tramvajovým zastávkám). Hřiště má hlídače a je celé oploceno. Součástí je toaleta. A co zde najdete? Opičí dráhu se skluzavkou, různými dřevěnými domky, lanovými konstrukcemi (pyramida či most), loďky, maják, pískoviště, houpačky, lanovka a mnoho dalších přírodních radostí.

Jak se sem dostat: Tramvaj č. 9, 5, 26 (zastávka Hlavní nádraží), Metro C (zastávka Hlavní nádraží)

 

Park Sacré Coeur – Praha 5 (za OC Nový Smíchov)

 

Jakmile navštívíte s dětmi OC Nový Smíchov, využijte možnosti užít si i trochu přírodní zábavy. Jakmile přejdete lávku v prvním patře obchodního centra (hned vedle záchodů), ocitnete se v zeleni. Park Sacré Coeur je příjemné zelené místo uprostřed uspěchaného kancelářského Smíchova.

Největší zábavou určitě bude 10metrová klouzačka zabudovaná v kopci. Další atrakce pak potkáte v celém areálu parku – lanové opičí dráhy (most, ptačí hnízdo) či různé lanovky a rovnovážné stroje. Myslí se tu i na menší děti, kterým je věnována celá jedna část (v dolní části parku) – najdete zde opičí dráhu se skluzavkou, různá houpátka a širokou zabudovanou cca 3metrovou klouzačku. Tato část je oplocena. Zábavu v parku naleznou i dospělí či velké děti, které mohou využít posilovací stroje v horní části parku u vyhlídky.

Další procházky jsou možné v přilehlých Kinského zahradách.

Jak se sem dostat? Metro B (zastávka Anděl), Tramvaj č. 4, 6, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 20 + 5min chůze přes OC Nový Smíchov, Tramvaj č. 6, 9, 12, 20 + 5 minut chůze ulice Victora Huga a vlevo Drtinovou a poté mezi základní školou a poliklinikou do parku, autobus 176 (zastávka Kobrova)

Stanice přírodovědců – Praha 5 (za OC Nový Smíchov)

Dalším zeleným koutem této Smíchovské oblasti je Stanice přírodovědců, která kromě spousty vlastních kroužků pro děti nabízí i klidné zelené zázemí s malým dřevěným hřištěm. Součástí areálu je kromě nádherných květin a stromů i malá zoologická zahrada, ve které děti potkají klokany, poníky, papoušky, lamu a objevovat mohou za symbolický poplatek skleníky a tropické terárium. Můžete si zde v kiosku koupit drobné občerstvení nebo využít toalet. Přilehlý park Sacré Coeur nebo blízké Kinského zahrady pak nabízejí další procházkové vyžití.

Jak se sem dostat? Metro B (zastávka Anděl), Tramvaj č. 4, 6, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 20 + 5min chůze přes OC Nový Smíchov, Tramvaj č. 6, 9, 12, 20 + 5 minut chůze ulice Victora Huga a vlevo Drtinovou a poté mezi základní školou a poliklinikou do parku, autobus 176 (zastávka Kobrova)

Vršovice – Náměstí Svatopluka Čecha

Jednou nás jarní vítr zavál i do oblasti zdánlivě zastavěné. Vršovice. Ukázalo se však, že pro děti je to tu vyladěno velmi kvalitně. Hned vedle kostela svatého Václava naleznete dvě hřiště. Na jednom dominuje dřevěný domeček se skluzavkou, na který vedou různě obtížné cesty. Nalézt tu můžete i pískoviště (s dalším dřevěným domkem), různé houpačky a houpátka či drobnější prolézačky pro menší děti. Na tom druhém dětském hřišti potomci ocení lanovou pyramidu či nezvyklou houpačkou.

Jak se sem dostat: Tramvaj č. 22 (zastávka Čechovo náměstí), Tramvaj 22, 4, 7, 24 (zastávka Koh-i-noor), Autobus 124, 139 (zastávka Čechovo náměstí)

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s