Také vaše dítě rádo zpívá a tančí? Najít originální a navíc kvalitní písničky pro děti dá někdy opravdu zabrat. Člověk musí zohlednit, že pokud si interpreta dítě oblíbí, budou jeho skladby na pořadu dne po dobu několika týdnů, měsíců a opravdu i let. To je dost dobrá motivace ke kvalitnímu výběru, ne? Samozřejmě nejprve všichni zkusíme internet. Výsledkem prvního nesmělého pokusu: „Youtube písničky pro děti“ se na vás vychrlí tolik písniček pro děti, že se vám z toho zatočí hlava. Nezoufejte, Jdemven vám hledání usnadní. Zkuste rovnou Fíha Tralala.

556086_340068979379997_147818682_nVeselý a barevný slovenský skřítek Fíha Tralala žijící v knize a zažívající různá dobrodružství dětský svět rozhodně obohatí.  Hned při prvních tónech písní se mi děti objevily za zády a po několika shlédnutých videích už uměly nejen většinu textů, ale i taneční kreace. S manželem jsme si pak písně Fíhy Tralala zpívali – a to už nedobrovolně, uznávám – i dlouho poté, co děti spaly. A jsme vlastně vděční. Texty písniček pro děti jsou originální, veselé a prýští z nich vždy dobrá nálada. Navíc zaujmou opravdu všechny smysly. Fíha Tralala totiž není jen zpěv a tanec, ale i potěcha pro oko. Kostýmy jsou nádherné. Určitě je dobré zmínit, že kromě písniček je v nabídce i hudební cvičení pro děti. Moje děti si nakonec napsaly Ježíškovi a tak nás Fíha Tralala i nadále doprovází prostřednictvím DVD a CD.

 

12439124_998582926861929_125467138754260678_nLetos však Ježíšek donesl úplně nejlepší překvapení. Fíha Tralala živě v Praze! To bylo nadšení, když jsme zjistili, že naše oblíbenkyně přijede do Prahy. Divadlo ABC poskytlo svá prkna Fíze Tralala v neděli 27.3.2016. Divadelní představení provázela velmi zvláštní nedivadelní atmosféra. Děti se aktivně zapojovaly zpěvem i tancem, takže hlediště rozhodně nebylo potichu a bez pohybu, ale příjemně se to všude vlnilo a šumělo dětským zpěvem a nápovědou maminek a tatínků. Ozývaly se výkřiky poznání, smích, postřehy a vtipné dětské komentáře. A co víc… Většina našich (a jak se ukázalo nejen našich) oblíbených písniček v divadelním představení zazněla. Dospělýma očima jsem navíc musela obdivovat neuvěřitelnou energii, která z hlavní postavičky skřítka Fíha Tralala doslova tryskala.

2016-03-27 18.29.16Největším darem pak byla možnost se s Fíhou Tralala osobně vyfotografovat a nechat si podepsat naše milované DVD. A jaká že je ta naše nejoblíbenější písnička? Tak si ji vychutnejte zde.

My v Jdemven se už moc těšíme na záznam z tohoto příjemně stráveného odpoledne v Divadle ABC ve společnosti skvělé Fíha Tralala.

A tady je pár tipů od nás:

Youtube písničky pro děti od Fiha Tralala neváhejte prozkoumat zde

Novinky DVD, CD či knižní novinky můžete sledovat zde nebo na facebooku.

Webové stránky:  http://www.fihatralala.sk

Facebook: https://www.facebook.com/FIHAtralala/timeline

Jdemven nakupovalo v Čechách DVD a CD od Fíhy Tralala zde.

Příjemné hudební chvilky přeje Markéta Palatin, blog.jdemven.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s