Jarní prázdniny na Šumavě v Nebespánu značka Last Moment

_0JV4133 novy (1)

Pokud jste nestihli naplánovat, kam se vydáte s dětmi na jejich jarní prázdniny, máme pro vás tip. Na Šumavě se stále lyžuje, ale i pokud by bílá radost zmizela, pro rodiny zde nachystali v Nebespánu v Kašperských Horách spoustu skvělé zábavy!

lyzarska skolka (1)V Kašperských Horách mají nový formát lyžařských školek all inclusive, který je velmi oblíbený v zahraničí. „Děti vyzvedáváme a vracíme je přímo do hotelu – nemusíte ani sundat bačkory. To, že se nemusí o nic starat, ocení zejména maminky, které přijíždějí samy a často ještě také s menším dítětem. Na děti čeká spousta her a učení zábavnou formou, přičemž velkou výhodou tady je, že jeden instruktor se věnuje maximálně třem začátečníkům nebo pěti pokročilým,“ říká Sabina Kmecová, zkušená lyžařská instruktorka a autorka lyžařské školky all inclusive z Nebespán café & apartments. Školka je určena pro děti od 4 do cca 10 let, a probíhá nyní v kvalitním lyžařském areálu Zadov, pouhých 15 minut od Kašperských Hor.
Každé odpoledne je ovšem pro děti účastnící se lyžařské školky připraven také další zábavný program, venku na velké zahradě nebo v tělocvičně Nebespánu. Stačí, když je vybavíte vhodným oděvem a o zbytek se nemusíte starat – svačinku i pitný režim mají zajištěny, stejně jako spousta her, soutěží, vyrábění i pohybu.

V pondělí od 16 do 18 hodin bude tématem Světlo a tma aneb máme 5 smyslů, kdy děti poznávají věci po hmatu a po čichu, procvičují paměť a vyrobí si také krásné zimní svícny. Když nepadají “trakaře“, na závěr si ve tmě na zahradě udělají ze svícínků cestičku a nad ohněm si upečou nějakou dobrotu

V úterý od 16 do
18 hodin na děti čeká program nazvaný Je netopýr myška s křídly? Téma je to notně edukativní, protože netopýr je na Šumavě jako doma, v zimě ale spí a nesmí se rušit. Na zahradě Nebespánu jich však pár bydlí, a tak se je děti vydají hledat a pak si nějaké s krásným hebkým bříškem vyrobí a hlavně se o nich dozví spoustu zajímavých věcí a zahrají si různé hry. Jako bonus na ně čeká pravá netopýří svačinka!

lyzarska skolka 4 (1)Ve čtvrtek od 16 do 18 hodin čeká na děti zábavné pečení! Upečou si ty nejlepší sušenky a také si je krásně ozdobí, stejně jako pěknou krabičku, do které si sladkosti uloží. A nebude chybět ani trochu vzdělávání, protože se dozvědí, co je zdravé a co méně zdravé – s tím jim poradí naši vycpaní kamarádi Břicháč a Špagetka.

Herna pro děti, speleoterapie pro dospělé 

herna pro deti 1Děti se ovšem skvěle zabaví i po lyžování a hraní. Součástí Nebespánu je velká skvěle vybavená herna, která je hned naproti útulné kavárny s francouzským šmrncem, kde nabízejí poctivé domácí zákusky, výbornou kávu, lahůdky francouzské kuchyně i nefalšované šumavské speciality. A nechybí tady ani příjemné ubytování – vybrat můžete mezi levnějšími a útulnými bed and breakfast pokoji nebo komfortními apartmá.

Hned vedle Nebespánu se můžete svěřit do rukou kosmetičky, manikérky, pedikérky a dalším odbornicím na krásu anebo se vydat za šumavským wellness unikátem, kterým jespeleoterapie neboli léčebná relaxace v jeskyni v sousedních lázních. V nedaleké Sušici je pak nový bazén s wellness zónou.

Kam na výlet kolem Kašperských Hor

Kouzelný hrad Kašperk: K hradu se můžete přiblížit autem, pak vám samotná cesta na hrad zabere cca 20 minut, či se sem můžete vydat pěšky přímo z Kašperek – pak počítejte určitě s poctivou hodinkou chůze. A pozor: hrad je i v těchto měsících ve středu a v sobotu otevřen pro veřejnost!

Zlaté Kašperské Hory: Kašperské Hory mají bohatou zlatokopeckou minulost. V některých domech prý přebývali permoníci a jiná strašidla! Skvěle vybavené informacemi je i centrum Národního parku Šumava v Kašperských Horách. Nejen děti se zde dozví v interaktivních instalacích mnoho zajímavých informací o parku, zvířatech i rostlinách. V Kašperských Horách jsou navíc hned dvě muzea, ve kterých se můžete vrátit do minulosti a podívat se, jak se dříve žilo na Šumavě, nebo si prohlédnete krásné staré motorky.

Procházky: V okolí města je několik zajímavých okruhů, zavedou vás ke Zlatému potoku do tajemného Amálina údolí, kde se dochovala řada zlatokopeckých štol, k pranýři a krásným výhledům na Šibeničním vrchu nebo ke kapli ukryté v lese. Patnáct minut jízdy autem z Kašperských Hor, směrem na Hartmanice a Železnou Rudu přijedete k typickému šumavskému stavení, Chatě Rovina. Odtud se můžete vydat k tajuplné, v lese ukryté kapličce sv. Vintíře. Ze skály nad kapličkou je krásný výhled. Užít si tady ale můžete i překrásné výhledy z rozhleden. Doporučujeme rozhledny na Sedle, na Javorníku či na Boubíně. Na vrcholové plošině Boubína v nadmořské výšce 1360 metrů stojí dřevěná, nejvýše položená rozhledna v ČR a při dobré viditelnosti spatříte i téměř 200 km vzdálené Alpy!

Výlety za zvířátky: U nedaleké osady Červená najdete unikátní výběh s americkými bizony. Na Horské Kvildě si můžete prohlédnout skotský náhorní skot Highland. V Srní můžete navštívit výběh s vlky a v Borové Ladě ve venkovních voliérách zase uvidíte zblízka skupinu sov žijících na Šumavě. Návštěvní trasa mezi jednotlivými voliérami je řešena pomocí dřevěné stezky s rozšířenými pozorovacími místy. A dětem se určitě bude líbit i vodění nebo projížďka na konících v Pohorsku, kde stojí bývalý lovecký zámeček Záluží, kde potkáte řadu dalších zvířátek.

Více na http://www.nebespan.cz a http://nebespan.cz/item/lyzarska-skolka-sumava/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s