V jdemven jsme díky svým dětem otevřeni mnohým zajímavostem, ale když jsem poprvé slyšela, že půjdeme na „Lov na Starém městě“, trochu jsem znejistěla. „Jako opravdu lov?“ kontrolovala jsem a před očima mi běhaly obrazy divoké zvěře. „Ano,“ zazněla definitiva. S heslem „kdo se bojí, nesmí do Prahy“ jsme se akci vydaly vyzkoušet. Strategická hra odehrávající se uprostřed krásného prostředí křivolaké staré Prahy pořádaná společností Neohráno nás naprosto pohltila.

1-DSCF6054Celé dobrodružství začíná už několik dní před samotným startem hry. Nejprve obdržíte sadu kartiček se jmény zvířat, kterou dle svých uměleckých ambicí a možností můžete graficky dotvořit. My se u toho s dcerou docela dost nasmály. Poté na vás či vaše děti čeká drobný úkol: vyluštit podle indicií místo srazu. Informace jsou pečlivě dávkovány a vy s mapou, nápovědou a velkou představivostí hledáte. Přiznám se, že jsem se chtěla nechat poddat. Nicméně nadšení organizátorky mě do hry vtáhlo tak, že jsem s vypětím všech svých orientačních buněk místo našla.

3-DSCF6066V den D  jsme vyfasovaly červený balónek, instrukce i další mapu a s nadšeným očekáváním věcí příštích vyrázily do ulic na stopování a lov. V mapách zdatná rozhodně nejsem, avšak zde to na překážku opravdu nebylo. Zvířata jsme vystopovaly všechna a
během hry přišly na chuť i lovu, i když jsme kvůli tomu nějaká zvířata zase ztratily. Bonusem bylo setkání s drakem. V tom loveckém nadšení se dcera úplně zapomněla bát. Po uplynutí hracího času nám obchodník se zvířaty vše spočítal. Hru jsme nevyhrály, ale strávily jsme opravdu bezvadné dopoledne.

6-DSCF6082Protože celá hra se odehrává venku a často budete používat tužku a papír, doporučuji nepodcenit oblečení. Svačinu klidně zabalte, ale zároveň se připravte, že všude číhají lákadla v podobě trdelníků a jiných dobrot. Lov na Starém městě lze zvládnout i s menšími dětmi, podmínkou je, aby vydržely chodit a udržely pozornost minimálně hodinu až hodinu a půl. Já si hru užila s šestiletou dcerou a ta byla naprosto nadšená. Zvířata jsme pak lovily ještě cestou domů. Času je na všechno dost a úkoly dostatečně srozumitelné. Zároveň však nejsou primitivní a navíc jsou originální, což ocení i starší děti či dorost, kteří si trasu a strategii mohou organizovat již sami.

 

Jestliže chcete se svou rodinou získat nezapomenutelné zážitky a navíc u toho poznat Prahu zase z jiné perspektivy, neváhejte a využijte některou z nabídek Neohrano.

 

Za jdemven lovec-stopař Markéta Palatin

www.jdemven.cz

blog.jdemven.cz

Odkazy: www.neohrano.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s