Zimní období, kdy se většina odpoledne topí ve tmě a dny jsou často zakryté mlhou, přímo nabádá k hledání nějaké vnitřní zábavy. Protože v Jdemven máme rádi Čtyřlístek, vypravili jsme se do galerie GUD na prodlouženou výstavu Tajemství Čtyřlístku.

02-DSCF5936Galerie GUD se nachází v krásném, avšak turisticky vytíženém prostředí nedaleko Staroměstského náměstí. Samotná výstava je rozdělena do tří částí. V první části děti plní drobné úkoly nebo si mohou prohlížet obrázky. V druhé procházejí čarovným lesem, kde mohou na papírky napsat nebo nakreslit všechny své strachy a nechat je tam spát. V poslední, třetí části se nacházejí malé dílničky s kulisou tří animovaných filmových dílů Čtyřlísku a možností půjčit si z knihovny nějaký z mnoha dílů časopisů. Starší děti mohou během celé expozice s pomocí nebo bez pomoci nápovědy hledat ukrytá písmenka, která následně utvoří tajenku s poselstvím výstavy a Čtyřlístku jako takového.04-DSCF5961

Nejzajímavějším momentem byl bezesporu Čarovný les a v těsném závěsu pak Bobíkův boxovací pytel. Atrakcí pro děti zde však není mnoho a prostorové možnosti galerie jsou také výrazně omezeny.  

 


03-DSCF5951Nejlépe bych výstavu shrnula filozofickou myšlenkou: “Rodiče se mohou učit od svých dětí.” Zatímco já byla expozicí spíše zklamána, protože cena vstupného v mých dospělých očích výrazně přesáhla získanou kulturní hodnotu, děti byly od samého začátku nadšené. Postupně jsem se jejich nadšením nakazila. Uvědomila jsem si, že je pro ně zážitek už jen to, že si mohou přečíst čtyřlístkové díly, které doma nemáme, projít se zatajeným dechem čarovným lesem nebo poskládat hlavolam z Myšpulínovy dílny. Takže konec dobrý, všechno dobré.

 

09-DSCF5996Pokud svým dětem chcete dopřát něco málo čtyřlístkové atmosféry, pak neváhejte a vypravte se do galerie GUD ve všední den od 14 do 18 hodin nebo o víkendu mezi 10. a 18. hodinou.  Výstava končí již 21. 2. 2016.

 

Za jdemven Markéta Palatin

www.jdemven.cz

blog.jdemven.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s