Festival Malé oči ošperkuje koncert Kašpárka v rohlíku

Kasparek v rohliku_koncert

Třetí ročník dětského filmového festivalu Malé oči se odehraje od 8. do 14. února 2016 v letenském kině Bio Oko. Pracovní dny budou patřit uzavřeným projekcím pro mateřské, základní a střední školy, víkend se otevře rodinám s dětmi. Přinese nadupaný filmový program, k jehož hlavním lákadlům patří Biofonie s Kašpárkem v rohlíku, který v Biu Oko také odehraje koncert, nebo epizody seriálu Panika v městečku s živým dabingem. Patronkou a nadšenou podporovatelkou festivalu je herečka Simona Babčáková a festivalovým mottem je skautské Buď připraven…!

Na festivalu si určitě nenechám ujít promítání Paniky v městečku v neděli 14. února, ale zvažuji, že přijdu s dětmi také v sobotu na klasické pásmo krátkých filmů, po kterém bude ovocný workshop pro děti,“ říká Babčáková, která podle svých slov Bio Oko miluje, a tak je spokojená vždy, když do něj vyrazí.chlapec a svět 1

Spokojeni budou zaručeně i ostatní návštěvníci víkendové části festivalu. V sobotu na ně čeká pásmo klasických němých grotesek s Laurelem a Hardym, Busterem Keatonem nebo Harroldem Lloydem, které naživo doprovodí známá baby-punková kapela Kašpárek v rohlíku. Po projekci bude následovat 40minutový koncert. Dalším tahákem programu je brazilská animovaná perla Chlapec a svět, která si odnesla hlavní cenu z prestižního festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy a která na konci ledna vstupuje do české distribuce. Sobotní večer uzavře Bruce Willis: svéráznou rodinnou komedií s nominací na Oscara za nejlepší scénář v roce 2012, Až vyjde měsíc, a nočním polibkem Malých očí pro rodiče, mysteriózní detektivkou Poslední skaut.

Neděle odstartuje typicky Filmbrunchem – čerstvé pochutiny se budou tentokrát podávat k nejnovější filmové adaptaci slavného díla Malý princ. Následovat bude zmíněná Panika v městečku s živým interaktivním dabingem herců z DAMU a festival uzavřou kultovní Rošťáci. Za filmovým zpracováním dobrodružného příběhu klukovské party z roku 1985 stojí hvězdný filmařský tým Richarda Donnera (Superman) a Stevena Spielberga.

Pro děti bude připraven také bohatý doprovodný program v prostorách kina, které se o druhém únorovém víkendu promění v záludnou překážkovou dráhu plnou úkolů a aktivit. V rámci festivalového motta „Buď připraven…!“ přichystal celý program Junák – český skaut, který bude na osmi stanovištích testovat dovednosti, jako jsou zručnost, rychlost, přesnost nebo statečnost. Děti se budou učit morseovku, uzlovat nebo krmit bobra. Speciální program pro malé skauty chystá také žižkovský filmový ateliér Aeroškola.

Více informací najdete na www.biooko.net a www.maleoci.cz, případně na Facebooku.

Vstupenky na jednotlivá představení je možné zakoupit osobně na pokladně Bia Oko nebo on-line na webu. Rezervované vstupenky na Biofonii s Kašpárkem v rohlíku je možné vyzvednout nejpozději týden před představením.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s