Vánoce jsou nejočekávanějším obdobím celého roku. Domy a byty jsou provoněné cukrovím, podlahy jsou pokryty jehličím a okna jsou polepena dětskými přáními, která se na Štědrý den často stanou skutečností. Jak si zpestřit sváteční dny a navíc si trochu netradičně vyzdobit třeba pokojíček? My v Jdem ven jsme se rozhodli Ježíška potěšit vlastními výrobky.

Délka tvorby závisí na Vaší fantazii a pečlivosti. Šestiletá Věrka a tříletý Marek jednotlivé kusy zvládly vytvořit přibližně do 20 minut. Radost z vlastní tvorby je ale neměřitelná.

Příjemné vánoční tvoření přeje Markéta Palatin

www.jdemven.cz

blog.jdemven.cz

Sněhulák

1-DSCF4414

Potřebujete: roličku od toaletního papíru, bílý papír na tělo sněhuláka (alternativně vodovky), červený papír na nos, nalepovací oči, flísové kuličky či knoflíky, klacík, lepidlo, nůžky, starou dětskou ponožku

Postup: Na roličku toaletního papíru nalepte bílý papír (případně ji vymalujte vodovkami). Ustřihněte ponožku pod patou – bude tvořit čepici. Ustřihněte ještě dva přibližně dvoucentimetrové pruhy. Ustříženou ponožku s rantlem nasaďte na oblepenou či vymalovanou roličku. Jeden ustřižený ponožkový pruh použijte na zavázání navlečené ponožky a vytvoření čepice. Druhý pak nastřihněte na koncích a uvažte jej jako šálu. Přilepte oči, nos, knoflíky či kuličky, za šálu zahákněte klacík jako koště.

 

Ozdobička stromku s korálky

1-5-DSCF4423

Potřebujete: barevný papír (ideálně čtvtku – lépe drží), bavlnku, jehlu (stačí s tupým koncem), korálky, lepidlo, nůžky

Postup: Z barevného papíru vystřihněte jeden nebo dva dvoucentimetrové pruhy. Pokud stříháte dva, pak je na koncemi slepte. Začněte střídat navlékání korálku a propichování papírového pruhu. Modelujte strom. Na konci vytvořte očko na zavěšení.

 

Šiškový vánoční stromek

7-DSCF4438

Potřebujete: šiška, bavlnka, lepidlo, flísové kuličky

Postup: Vezměte šišku, kam dle fantazie nalepujte flísové kuličky. Na špičku šišky navlékněte / přilepte bavlnku jako očko.

 

Vánoční stromek

1-3-DSCF4415

Potřebujete: barevný papír na podklad a případné ozdoby, flísové kuličky, knoflíky, niť, lepidlo, nůžky

Postup: Na podkladový barevný papír nalepte dle fantazie flísové kuličky do tvaru vánočního stromku. Pomocí nitě “zavěšujte” / nalepujte knoflíky či jiné barevné kuličky jako ozdoby. Vystřihněte hvězdu nebo jakýkoli jiný tvar na špičku stromu. Třeba vás též zaujme kometa pro dokreslení vánoční atmosféry.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s