1-DSCF2833Park Santoška v Praze 5 na Smíchově je kouzelné zelené místo nabízející možnost procházek či odpočinku na téměř 6 hektarech plochy. Milovník zeleně zde nalezne krásné staré vzrostlé stromy a děti jistě ocení, že křoviny vybízejí k vytvoření domků a občas i k horolezeckým výkonům. Park se nachází v kopcovitém terénu, díky čemuž se pyšní i krásnými výhledy na Prahu. Protože zde proběhla rozsáhlá rekonstrukce dětského hřiště, vypravili jsme se sem s Jdem ven, abychom výsledek vyzkoušeli na vlastních dětech.

1-DSCF2870Historie parku spadá až do poloviny 17. století, kdy se zde nacházela barokní usedlost obklopená vinicemi. Usedlost byla v 19. století přestavěna na novogotickou vilu, která zde stojí dodnes a v současné době slouží jako mateřská škola. Před budovou je volně přístupné dopravní hřiště. Milovníci kol a koloběžek zdejší rovinku určitě ocení.


V horní části parku, u ulice Nad Santoškou, se nachází velké dětské hřiště. Díky terénu je přirozeně rozděleno do dvou částí, z čehož horní část je věnována atrakcím pro menší děti a dolní fotbalu či košíkové. Dominantou horní části je trampolína a horolezecká skalka. Nacházejí se zde i houpátka všeho druhu (včetně klasických houpaček), pískoviště a klouzačka s domkem. Povrch hřiště je pod většinou atrakcí pískový či kamí1-DSCF2837nkový, mimo atrakce travnatý. Fotbalové hřiště má rovný umělý povrch. Hřiště má zděné toalety a umývárnu v budově správce. Tekoucí voda je k dispozici i v případě, že je správcovský domeček uzamknut.

Dodatečné informace:

Vstup z ulice Nad Santoškou nebo Na Václavce.

MHD: Metro B a poté autobus 137, zastávka Santoška nebo Václavka

 

Pěknou procházku či hrací chvíle přeje Markéta Palatin

www.jdemven.cz

blog.jdemven.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s