Divadelní hra Čtyřlístek v pohádce spojená se křtem 600. dílu Čtyřlístku je něco, u čeho Jdem ven nemohlo chybět. Vždyť s Piňďou, Fifinkou, Myšpulínem a Bobíkem vyrůstalo několik generací dětí a Čtyřlístek patří mezi časopisy, které se v mnoha domácnostech s láskou uchovávají pro další a další rodinné čtenáře. K našim domácím stohům časopisů navíc přibyl poklad v podobě obrázku Fifinky s věnováním, který dceři při autogramiádě namaloval „otec Čtyřlístku“, pan Jaroslav Němeček.

3-DSCF3379Příjemně komorní akce se konala v divadle Metro. Přes několik organizačních zádrhelů vše probíhalo v příjemném a usměvavém duchu. Jubilejní 600. dvojčíslo Čtyřlístku pokřtili manželé Němečkovi spolu s dětmi z publika pomocí vydatné dávky bublin z bublifuků. Při křtu jim pomáhali také Bobík, Myšpulín, Fifinka a ustrašený Piňďa. Ten svým situačním humorem sklízel výbuchy smíchu nejen dětského publika.

5-DSCF3391Divadelní hra Čtyřlístek v pohádce byla výtečná. Děti se bavily přímo královsky a aktivně se zapojovaly do dění na podiu různými výkřiky, radami, varováními, hádáním pohádek či nápovědami pro postavičky. Tleskalo se spontánně i během představení. Některé strašidelnější části, jako například Bobík a duch ve starém mlýně či Fifinka a ježibaba z perníkové chaloupky, děti strávily přitisknuty k rodičům. Hra je zkrátka pohltila.

6-DSCF3393Děj pohádky není složitý, takže jej zvládne i mladší dítě, pokud usedí přibližně hodinové představení. Příběh je zpestřen hudebními a tanečními vsuvkami a některé bonmoty vykouzlí úsměv spíše zkušenějším, takže ani starší děti se nenudí. Kulisy dotvářely dojem komiksu, neboť byly malovány zřejmě panem Němečkem. Herci své role prožívali naplno.

1-2015-11-13 18.58.24Akce byla pořádána ve spolupráci s Galerií umění pro děti GUD, která ve svých prostorách v současné době nabízí interaktivní výstavu Tajemství Čtyřlístku, kam se za redakci Jdem ven také chystáme. 

Pokud chcete svým dětem zpestřit podzimní dny, neváhejte a navštivte některé z představení Čtyřlístku v pohádce. My z Jdem ven vřele doporučujeme.  

Do dalších let přejeme panu Němečkovi a celému jeho týmu mnoho sil, zdraví a dobrých nápadů.

Užijte si krásné chvíle se Čtyřlístkem!

Markéta Palatin

http://www.jdemven.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s