11-DSCF5484Najít ubytování, které by vyhovovalo rodičům i dětem, není zase tak snadné. Nám se to podařilo v krkonošském penzionu
Luisa v Luisině údolí. Vyzkoušeli jsme zde pobýt v různých ročních obdobích a v každém našli pohodu a spoustu zábavy.

Penzion nabízí deset pokojů různých velikostí s možností dětských postýlek, dětských sedaček i dětského nádobí. Pokoje mají vlastní koupelny a televize, přístup k Wifi a některé i lednici. V patře je možnost použití společné mikrovlnné trouby a lednice. Pro děti je k dispozici vnitřní i venkovní hřiště. Občas probíhá zpestření v podobě koně v chalupě.

07-DSCF0511Majitelé, manželé Honců, jsou velmi příjemní a v praxi zde pocítíte, že nic není nemožné. Přátelskou atmosféru penzionu vyladí i zdejší kuchyně. Vaří paní domácí osobně a ať se jedná o cokoli, je to vždy chutné. Protože se jídelníček domlouvá vždy ráno u snídaně, víte, na co se můžete večer těšit. Když vám vyhládne během dne, je připravena polévka. Paní domácí nezaskočí ani požadavek na stravu vegetariánskou či bezlepkovou. Domácí buchty a koláče (i v bezlepkové formě) jsou místním klenotem.

06-DSCF5451Venkovní útočiště dětem nabízí pískoviště, klouzačku, houpačky, trampolínu, domečky a spoustu přírody. Dospělým příjemné posezení ať s opřením o chaloupku nebo v altánku, kde si můžete vychutnat kávu, víno nebo zmiňovaný koláč paní domácí.

Pokud zrovna není sníh, můžete vyrazit na krátké či delší výlety s kočárkem nebo jen s klokankou či nosítkem. Protože k penzionu patří i dva koníci, je častým cílem procházky jejich krmení. Po domluvě je možné se na nich i svézt. Místní potůček též nabízí mnohé radosti. Holinky tedy rozhodně s sebou. Námětů na výlety je spousta, ať už přímo z chaty nebo s malým automobilovým dojezdem. Manželé Honců rádi poradí.

04-luisa-051Nadšení kolisté se mohou napojit na cyklostezku, která vede přímo okolo chaty. Pokud se specializujete na pohyb v nejbližším okolí chaty, najdete jistě potěšení v mlsání borůvek, jahod, malin či ostružin, které rostou v přilehlých lesích. Když je sezona, jsou místní lesy houbařským rájem.

Tipy na další nesněhové výlety z penzionu Luisa:

  • Rozhledna Žalý – lze vyšlápnout pouze na rozhlednu nebo si udělat krátký, přibližně 6kilometrový okruh,
  • Janské lázně a Černá hora – lze se toulat jen po vrcholku Černé hory, vylézt na rozhlednu z bývalé lanovky a zpestřit si pobyt sběrem borůvek či navštívit
  • Černohorské rašeliniště (okruh od lanovky cca 6 km), které zvládnete i s kočárkem (terenní je rozhodně výhodou),
  • Farma Hucul – možnost domluvit si (ideálně předem telefonicky) jízdu na koních, naleznete zde netradiční dětské hřiště s kozičkami a navíc se tu i výborně najíte,
  • Jilemnice, Vrchlabí a krmení kachen u zámečku, Sněžka (do lanovky se vejde i kočárek) a mnoho dalších.

16-DSC_0527Zimní sezonu si lze užít na běžkách či místní sjezdovce se dvěma vleky, která je od chaty vzdálena přibližně 150 metrů. K dispozici je lyžařská školička. S majiteli chaty si lze smluvit i zapůjčení lyžařského vybavení. Pokud nechcete nazouvat lyže, určitě oceníte svah za chatou, který je jako stvořený pro sáňkařsko-bobařskou dráhu. Sněhuláky všech velikostí lze stavět kdekoli.

01-201502Luisa-041Pro náročnější lyžaře jsou v blízké vzdálenosti další možnosti lyžařského vyžití: Herlíkovice, Kněžický vrch, Ski areal Dolní dvůr či Strážné.

Ať už se rozhodnete pension Luisa (www.pensionluisa.cz) vyzkoušet v létě, na jaře, na podzim či v zimě, věříme, že si jej užijete tak jako my.

Krásný pobyt přeje Markéta Palatin

www.jdemven.cz

1 komentář: „Pension Luisa v Krkonoších

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s