Blíží se Halloweeen, svátek, který v České republice zdomácněl až v posledních letech. Rej duchů a strašidel v předvečer našeho Svátku všech svatých provází kromě masek i vyřezávaná dýně. Proč si ale tento den, a nebo i ty okolní, nezpestřit dalšími příšerkami? Vždyť svět strašidel, zombíků, netopýrů a dalších nestvůrek je pro mnohé děti tajuplně lákavý!

Abyste si mohli užít strašidelně duchařskou atmosféru, hledali jsme, zkoušeli a nakonec stvořili různé strašidelné rekvizity. Teď je na vás, kterou z nich si  s vašimi ratolestmi sami vytvoříte v pohodlí domova i vy.

Přejeme hodně zábavy. Těšíme se na zprávy či fotografie od vás.

Postavičky strašidel

5-DSCF2157Potřebujete: roličku od toaletního papíru, pastelky/vodovky, nalepovací oči, knoflíky, kamínky, barevný papír, lepidlo, nůžky, případně zubaté nůžky.

Postup: vybarvěte dle fantazie roličku od toaletního papíru, vystřihněte pusu, vytvořte strašidlu hlavu/vlasy jakéhokoli tvaru, nalepte libovolný počet očí a vystavit!

Netopýr 

4-DSCF2173Potřebujete: roličku od toaletního papíru, pastelky, nalepovací oči, barevný papír, lepidlo, nůžky, nalepovací kytičky či jiné ozdoby.

Postup: ustřihněte pruh barevného papíru a oblepte jím roličku od toaletního papíru, vystřihněte z barevného papíru hlavu, křídla, nohy a ocásek netopýra, přilepte je zezadu k roličce, libovolně nazdobte, naaranžujte oči a můžete letět strašit.

Kostra 

2-DSCF2232Potřebujete: barevný papír, pastelky, lepidlo, nůžky, ušní čistítka

Postup: namalujte jakkoli strašidelnou lebku, poskládejte si nejprve nanečisto ušní čistítka na barevný papír tak, jak si představujete, že by asi měla výsledná kostra vypadat, přestříhněte ušátka pro prsty na rukou a nohy. Vše nalepte. Doporučení: lepidlo nejlépe drží na vatových koncích. A honem někoho vyděsit.

Mumie

1-DSCF2266Potřebujete: skleničku od zavařeniny (menší), obvaz, barevný papír, nalepovací oči, nůžky, lepící pásku, lepidlo, svíčku a sirky.

Postup: přilepte lepící páskou začátek obvazu na sklenici (dítěti se lépe obmotává), začněte obmotávat sklenici obvazem a občas jen přehněte, na konci jej vsuňte pod libovolný obmotaný díl. Nalepte oči, vystřihněte jakoukoli ozdobu (pusu, nos, uši…) a nalepte. Zapalte svíčku, vložte do sklenice, zhastněte a můžete se začít bát.

Pozor ať obvaz nezakrývá hrdlo sklenice, může začít doutnat.

Strašidelná hlava 

6-DSCF2291Potřebujete: nafouknutý balónek s tyčkou nebo jen zauzlovaný, lepící pásku, barevné papíry, nůžky

Postup: nafoukněte balónek, vystříhněte pusu, nos, libovolný počet očí, vlasy nebo taky ne, vše nalepte lepící páskou na balének a pak hurá postavit či pověsit do pokoje.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s