Venku se povážlivě zatahuje a nezbývá než vymyslet, jak si ten den zpestřit nějakou zábavou uvnitř. Naštěstí je možné navštívit divadelní představení Nejlokomotivovatější lokomotiva (první nebo druhý díl), které pořádá divadelní soubor Prodivadlo v tématických prostorách na Hlavním nádraží Praha.

image03

Nalézt na Hlavním nádraží kulturní sál je dobrodružství samo o sobě. Nová budova nádraží má sice směrovek opravdu dost, ale ani jedna nevede za kouzelníkem Zababou. Dcera mě nabádá, abych pronesla nějaké zaříkadlo, ale v tom jsem ji bohužel musela zklamat. Naštěstí jsme našly ochotného pana nádražáka, který nás dovedl k budově starší, skryté a tajemné.  Dobrodružství tedy mohlo začít. Dokonce se objevilo i pár dalších maminek s dětmi, které kolem budovy a malé cedulky s nápisem “kulturní sál” a šipkou doprava kroužily.

Zakoupily jsimage02me si jízdenky, usedly na židli a pěkně pozorovaly nádraží, koleje i čarodějovu jeskyni. Když nám byly jízdenky paní průvodčí proštípnuty, představení mohlo začít. Dětem zářily oči, postupně sesedávaly ze židlí a směřovaly blíž a blíž ke kolejím. Děj je vtáhl a ony se bezelstně účastnily každičkého momentu.

image00U nás měla největší úspěch hvězdná obloha a ruční drezína pana Blahoše. Zababa byl dostatečně strašidelný a zaříkavadlo na výhybku jsme recitovaly ještě minimálně dva dny po přestavení. Na konci si děti mohly vyzkoušet nádražácké čepice, plácačky (promiňte, výpravky), okouknout loutky a vstoupit do kolejiště. Vláčky vesele jezdily, a to nejen během představení.

Takže neváhejte a udělejte dětem radost klasickou pohádkou O mašinkách. Aktuální termíny najdete na stránkách divadla.

Odkazy: http://www.prodivadlo.cz

Příjemný kulturní zážitek přeje Markéta Palatin

http://www.jdemven.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s