Jakmile někdo vysloví Petřín, představí si většina z nás Petřínskou rozhlednu s jejím zrcadlovým bludištěm a v neposlední řadě lanovku, ze které jsem já osobně měla radost už jako dítě. Jenže přilehlý park nabízí radostí mnohem více. Vyzkoušeli jsme jeho první část – Kinského zahradu.

Hřiště, které na vimage01ás vykoukne téměř za vstupní branou vpravo, je dostatečně velké, aby pojalo nával dětí, které se ve všední den přihrnou z okolních škol. Během víkendu je to zde klidnější. Podkladem je kombinace písku a trávy. Tématicky jsou zde různě složité prolézačky a dostatek běhacího prostoru. Výhodou jsou toalety, tekoucí pitná voda i přebalovací pult v budově hlídače hřiště.

Jakmile se hřiště dostatečně nabažíte nebo pro menší nimage04ávštěvníky nastal čas na spaní, zábava rozhodně nekončí. Kinského zahrada nabízí spletitou síť cestiček s ideálním povrchem na uspávání kočárkových ratolestí = kostky. Drncají vyrovnaně. Odměnou pro matky i starší děti jsou kromě klidné procházky i krásné výhledy na celou Prahu. V části nad Letohrádkem Kinských, nově nazývaným Musaion, je k dispozici další hřiště, převážně pískového a klouzačkového charakteru.

Pokimage00ud zatoužíte po chvilce odpočinku, je možnost zastavit se u kostelíku sv. archanděla Michaela z Podkarpatské Rusi. Místo je to velmi příjemné a dýchne na vás historie jiné kultury.

Posledním, ale neméně důležitým místem je pak jezírko s nápisy “Pozor žáby.” Najít ropuchu je zábava nejen pro děti. I otcové se často přistihnou, že v trávě a okolí hledají skákavé zvířátko. Pokud vás hledání žab omrzí, můžete nakrmit kachny, takže maminky, pozor na svačiny a kukuřičné křupky.

Cesta vede do kopce, nicméněimage02 není příliš frekventovaná a výhledy, klid a vyřádění se dětí za tento výlet stojí. Pro turisticky náročnější výletníky je možné zapojit i zdolání 299 schodů Petřínské rozhledny, ale o tom zase příště…

Dodatečné informace: Doprava: tramvajová zástavka Švandovo divadlo, tramvaje: 12, 20, 9, autobus 176

Markéta Palatin

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s